pieniadz.pl

Agencja Fitch obniżyła rating Portugalii

piątek, 25-11-2011 godz. 10:10

Agencja Fitch obniżyła rating Portugalii
Agencja Fitch Ratings poinformowała w czwartek o obniżeniu wiarygodności kredytowej Portugalii z BBB- na BB+. Ponadto zaznaczyła, iż perspektywa portugalskiego ratingu jest negatywna, co oznacza możliwość dalszego jego obniżenia - czytamy na portalu Onet.pl.
Uzasadniając swoją decyzję agencja Fitch stwierdziła, że ocena wiarygodności została obniżona z powodu braku równowagi fiskalnej, wysokiego poziomu zadłużenia we wszystkich sektorach i niekorzystnych prognoz dotyczących gospodarki.

Zdaniem Fitch PKB Portugalii spadnie w przyszłym roku o 3%. Agencja twierdzi jednak, że zakrojone na szeroką skalę reformy strukturalne podniosą w dłuższej perspektywie konkurencyjność Portugalii - czytamy na portalu Onet.pl, który powołuje się na Polską Agencję Prasową.

Portugalski rząd wprowadza kolejne cięcia wydatków i podwyżki podatków, które mają pomóc w spełnieniu warunków, jakimi obwarowany jest pakiet ratunkowy Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Unii Europejskiej, o wartości 78 miliardów euro.

Fitch Ratings to amerykańska agencja ratingowa. Publikuje ratingi, w których ocenia ponad 5700 instytucji finansowych, ponad 200 przedsiębiorstw oraz 100 państw. Jej siedziby znajdują się w Nowym Jorku i Londynie. Ponadto ma 51 biur na całym świecie.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Agencja Fitch obniżyła rating Portugalii.

Podobne

Kursy walut 2019-11-18

+ więcej
  • EUR euro 4,2884 +0,18%  +0,77gr
  • USD dolar 3,8767 -0,21%  -0,81gr
  • GBP funt 5,0257 +0,49%  +2,43gr
  • CHF frank 3,9133 -0,19%  -0,73gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm