pieniadz.pl

American Airlines na skraju bankructwa

środa, 30-11-2011 godz. 19:07

AMR Corporation, właściciel linii lotniczych American Airlines, zwrócił się o sądową ochronę przed wierzycielami na podstawie rozdziału 11 ustawy o bankructwach. Do niedawna największy przewoźnik lotniczy w Stanach Zjednoczonych liczy na pozbycie się części długów i obniżenie kosztów siły roboczej.
American Airlines oznajmiły, że zagrożenie bankructwem w żadnym stopniu nie odbije się na ich funkcjonowaniu, lotach i obsłudze klientów. Procedura, którą podjęła AMR Corporation, pozwoli firmie renegocjować umowy zbiorowe ze związkami zawodowymi. W podobny sposób postąpiły  wcześniej inne amerykańskie linie lotnicze niebędące stanie wywiązać się ze swych zobowiązań płatniczych.


Komentatorzy podkreślają, że kłopoty American Airlines powodowane są wysokimi podwyżkami, które linie zaciągnęły konkurując z innymi przewoźnikami, a których teraz nie są w stanie spłacić. Wniosek o ochronę przed wierzycielami ma na celu umorzenie lub restrukturyzację tych długów. Sięgają one 29,6 miliarda dolarów.


Warto wspomnieć, że American Airlines są największymi liniami lotniczymi na świecie pod względem liczby zatrudnionych pracowników oraz liczby samolotów i drugimi pod względem liczby przewiezionych pasażerów (po Southwest Airlines). Należą do sojuszu lotniczego Oneworld.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do American Airlines na skraju bankructwa.

Podobne

Kursy walut 2020-05-29

+ więcej
  • EUR euro 4,4503 +0,54%  +2,39gr
  • USD dolar 4,0031 -0,53%  -2,13gr
  • GBP funt 4,9213 -0,21%  -1,03gr
  • CHF frank 4,1621 +0,31%  +1,27gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm