pieniadz.pl

Banki rezygnują z kredytów w euro

piątek, 18-11-2011 godz. 09:09

Banki rezygnują z kredytów w euro
Po rezygnacji z kredytów hipotecznych we frankach, obecnie banki wycofują z oferty także pożyczki w euro. Postąpił tak już BPH, a wkrótce dołączy do niego Nordea - czytamy na portalu Onet.pl, który powołuje się na Polską Agencję Prasową.
Zdaniem analityków, na których powołuje się "Dziennik Gazeta Prawna", nie ma wątpliwości, że do tej dwójki  dołączą także inne banki. "Ogół czynników powoduje, że kredyty walutowe przestają być modne i opłacalne, więc tendencja do ograniczania udzielania takich produktów wydaje się naturalna" – oznajmił Szymon Ożóg z banku Espirito Santo.

Według Haliny Kochalskiej większość konsumentów zadłużonych w walutach obcych kupowała mieszkania przy niższym kursie niż aktualnie. Takie zachowania banków będą powodowane również wymogami nowej rekomendacji S. Od 2012 roku rata kredytu walutowego nie będzie mogła przekraczać 42% wynagrodzenia netto kredytobiorcy. Teraz dopuszczalny udział raty w pensji jest wyższy.

Przypomnijmy, że waluta euro została 1 stycznia 1999 roku wprowadzona w formie transakcji bezgotówkowych, a 1 stycznia 2002 roku w formie gotówkowej w 11 państwach Unii Europejskiej. Obecnie euro jest prawnym środkiem płatniczym w 17 państwach tworzących strefę euro w Unii Europejskiej. Pieniądz ten używany jest w 11 krajach i terytoriach nienależących do UE (m.in. Watykanie, Monako, San Marino, Andorze, Kosowie, Czarnogórze) oraz we francuskich posiadłościach na Atlantyku i Oceanie Indyjskim oraz w brytyjskich bazach wojskowych na Cyprze.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Banki rezygnują z kredytów w euro.

Podobne

Kursy walut 2022-12-02

+ więcej
  • EUR euro 4,6850 -0,09%  -0,42gr
  • USD dolar 4,4492 -0,93%  -4,19gr
  • GBP funt 5,4610 +0,08%  +0,46gr
  • CHF frank 4,7576 -0,01%  -0,04gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm