pieniadz.pl

Barack Obama: USA wychodzą z kryzysu finansowego

środa, 25-01-2012 godz. 10:10

Barack Obama
Stany Zjednoczone wychodzą z kryzysu finansowego i recesji, a sytuacja ekonomiczna obywateli jest coraz lepsza – oznajmił w orędziu o stanie państwa prezydent Barack Obama. Przywódca USA stwierdził, że w ciągu ostatnich 22 miesięcy udało się stworzyć milion nowych miejsc pracy i podjąć działania zmierzające do redukcji deficytu budżetowego – czytamy na portalu Reuters.com.
Obama przyznał, że amerykańska gospodarka nadal zmaga się z rozpiętością dochodową między klasą średnią a najbogatszymi obywatelami Stanów Zjednoczonych. Zaznaczył jednocześnie, iż zamierza doprowadzić do podwyższenia podatków dla najbardziej majętnych Amerykanów. Osoby, których roczny dochód przekracza milion dolarów, płaciłyby co najmniej 30-procentowy podatek. Zdaniem prezydenta USA w ten sposób zamożni obywatele mogą wnieść wkład w zmniejszenie potężnego zadłużenia państwa.

Barack Obama zaapelował także o likwidacje ulg i upustów podatkowych dla korporacji, które przenoszą miejsca pracy za granicę. Zaproponował m.in. pomoc dla obciążonych długami zaciągniętymi na domy. Jego zdaniem zadłużenie to powinno być refinansowane, co pozwoliłoby rozkręcić koniunkturę na rynku nieruchomości.

W kwestii polityki zagranicznej Stanów Zjednoczonych prezydent podkreślił, że Biały Dom zrobi wszystko, by uniemożliwić Iranowi wejście w posiadanie broni atomowej. Chinom zagroził natomiast sankcjami za piractwo własności intelektualnej i inne nadużycia w wymianie handlowej. Ponadto Barack Obama z zadowoleniem odniósł się do wycofania amerykańskiej armii z Iraku i zabicia Osamy bin Ladena.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Barack Obama: USA wychodzą z kryzysu finansowego.

Podobne

Kursy walut 2020-06-05

+ więcej
  • EUR euro 4,4443 +0,22%  +0,96gr
  • USD dolar 3,9217 -0,90%  -3,56gr
  • GBP funt 4,9563 +0,05%  +0,27gr
  • CHF frank 4,0948 -0,59%  -2,42gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm