pieniadz.pl

Drogo na rynku nieruchomości? Ceny mieszkań w górę o prawie 2%

poniedziałek, 21-07-2014 godz. 16:04

W czerwcu wyraźnie podrożały mieszkania na polskim rynku nieruchomości. Zwyżka cen w największych polskich miastach wynosiła średnio 1,9%. W ujęciu miesięcznym był to wzrost o 1,8%. Największy wzrost średnich cen transakcyjnych odnotowano w Bydgoszczy, gdzie skoczyły one o 10,3%, a najmocniejszy spadek zauważalny był w Krakowie, gdzie skurczyły się o 4,6%.
Firmy Open Finance i Home Broker przedstawiły dane dotyczące rynku nieruchomości w Polsce. Wynika z nich, że  w ubiegłym miesiącu widocznie podrożały mieszkania dostępne w największych polskich miastach. W ujęciu rocznym średnia zwyżka wynosiła 1,9%, a w porównaniu do maja tego roku było to 1,8%.

Największa zwyżka odnotowana została w Bydgoszczy, gdzie wynosiła ona 10,3%. Przeciętna cena za 1m2 wynosiła tam 4364zł brutto. Najmocniejszy spadek zauważalny był w Krakowie, gdzie cena za 1m2 skurczyła się o 4,6% do poziomu 5985zł brutto.

Poza Krakowem, przeciętna cena transakcyjna spadła jeszcze tylko w Białymstoku, gdzie zmalały one o 2,9% do 4057zł brutto. Natomiast poza Bydgoszczą, duże wzrosty kosztów za 1m2 odnotowano jeszcze w Katowicach, gdzie urosły one o 5,5% do 3830zł, w Olsztynie (o 2,9% do poziomu 4364zł) oraz w Toruniu (także o 2,9% do 4440zł).

Jeżeli chodzi o wzrost cen transakcyjnych w porównaniu do maja tego roku, to najmocniej podskoczyły one w Katowicach oraz w Łodzi. W pierwszym przypadku zwyżka wynosiła aż 9,7%, a w drugim już 4,7%. Niemniej jednak, pojawiły się także miasta, w których zauważalny był spadek przeciętnych stawek za 1m2. W ujęci miesięcznym najmocniej zmalały one w Krakowie i w Poznaniu. Zniżki wynosił kolejno 2,7% oraz 2,6%.

W przypadku Warszawy zaobserwowano większy wzrost cen w stosunku do maja tego roku (o 2,7%) i tylko symboliczną (o 0,1%) zwyżkę w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Średnia cena transakcyjna za 1m2 wynosiła w stolicy 7084zł.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Drogo na rynku nieruchomości? Ceny mieszkań w górę o prawie 2%.

Podobne

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm