pieniadz.pl

Dzień Darmowej Dostawy – dziś zakupy online są szczególnie opłacalne!

poniedziałek, 03-12-2012 godz. 09:09

Dzisiaj, w poniedziałek 3 grudnia już po raz kolejny obchodzimy Dzień Darmowej Dostawy. Chociaż nie wszystkie sklepy internetowe respektują zasadę, która powinna obowiązywać tego dnia, to jednak według wyliczeń, przeszło 1800 punktów handlowych rzeczywiście gotowych jest udostępnić klientom swoje towary, bez obarczania ich kosztami doręczenia zakupów do domu.
3 grudnia 2012r. obchodzony jest w naszym kraju Dzień Darmowej Dostawy. Został on zainicjowany w 2009r. przez Krzysztofa Bartnika, który chciał stworzyć coś na wzór amerykańskiego Free Shipping Monday, by promować e-handel.

Ci, którzy preferują zakupy online, mogą dziś cieszyć się możliwością kupowania, bez potrzeby płacenia za późniejsze doręczenie towarów do domu. Dla klientów to szansa na oszczędność, a dla sklepów, na zdobycie nowych odbiorców.

Zgodnie z zasadami ustalonymi przez inicjatorów Dnia Darmowej Dostawy, żaden ze sklepów biorących udział w akcji, nie może podnieść dzisiaj cen produktów. Klienci mają odczuć, że zakupy są dziś rzeczywiście tańsze. Co więcej, bezpłatna dostawa ma obowiązywać w przypadku każdego klienta, bez względu na to, jaką formę płatności oraz dostawy wybierze.

Chociaż zakazane jest podnoszenie cen towarów, to jednak dopuszcza się określenie przez sklepy dolnych limitów zakupów. Oznacza to, że sklep może zaznaczyć, iż darmowa przesyłka dotyczy tych osób, które nabędą towary za łączną sumę wynoszącą minimum 20zł.

Wcześniej Dzień Darmowej Dostawy dotyczył tylko samych sklepów internetowych, jednak w tym roku udało się także zyskać przychylność jednej z firm kurierskich, która na 3 grudnia zgodziła się obniżyć ceny swoich usług do jednej, symbolicznej złotówki.

Wszystkie sklepy, które biorą udział w Dniu Darmowej Dostawy zostały już zatwierdzone przez organizatorów i znajdują się w wykazie na głównej stronie akcji. Niemniej jednak, specjaliści doradzają, aby mimo wszystko, przed zakupami samemu przeczytać regulamin sklepu i upewnić się, że przesyłka będzie darmowa oraz że odpowiadają nam pozostałe reguły narzucane przez dany punkt handlowy.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Dzień Darmowej Dostawy – dziś zakupy online są szczególnie opłacalne!.

Podobne

Kursy walut 2020-08-10

+ więcej
  • EUR euro 4,4023 -0,26%  -1,16gr
  • USD dolar 3,7393 +0,24%  +0,91gr
  • GBP funt 4,8904 +0,05%  +0,26gr
  • CHF frank 4,0843 -0,03%  -0,13gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm