pieniadz.pl

Dzień Wolności Hipotecznej

wtorek, 24-05-2016 godz. 16:04

Choć to Dzień Wolności Podatkowej jest dużo popularniejszy, to dla osób spłacających kredyty hipoteczne dzisiejsza data jest równie ważna. 24 maja obchodzimy Dzień Wolności Hipotecznej. Gdyby podsumować zarobki uzyskane przez kredytobiorców od początku roku do dzisiaj, udałoby się zarobić na roczną obsługę należności wobec banków.
Dzień Wolności Podatkowej to umowna data będąca odpowiednikiem Dnia Wolności Podatkowej, ale określana z myślą o tych Polakach, którzy borykają się ze spłatą kredytów, których zabezpieczenie stanowi hipoteka. W tym roku na spłatę takiej należności przeciętny Polak musiał pracować 145 dni. Oznacza to, że gdyby zliczyć wszystkie dochody uzyskane od początku tego roku, właśnie dzisiaj kredytobiorcy mogliby spłacić roczną ratę kredytu, a od tej pory zarabialiby już tylko na własne wydatki.

145 na zarobienie sumy wystarczającej, by pokryć roczne należności wynikające z kredytów hipotecznych to wynik najlepszy od 8 lat. Taka sytuacja była możliwa, dzięki zadowalającemu wzrostowi zatrudnienia i przeciętnych wynagrodzeń. Mając wyższe dochody, kredytobiorcy szybciej i łatwiej spłacają długi.

Analitycy podkreślają, że istnieje spore prawdopodobieństwo, iż w przyszłym roku Dzień Wolności Hipotecznej wypadnie równie wcześnie, a być może nawet wcześniej niż w roku bieżącym. Wynika to z faktu, że w tym roku program 500% ruszył dopiero w kwietniu, więc przez pierwsze miesiące dochód rodzin małych dzieci był niższy niż będzie w roku kolejnym.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Dzień Wolności Hipotecznej.

Podobne

Kursy walut 2023-03-27

+ więcej
  • EUR euro 4,6856 -0,12%  -0,55gr
  • USD dolar 4,3518 -0,51%  -2,24gr
  • GBP funt 5,3364 -0,10%  -0,53gr
  • CHF frank 4,7500 -0,26%  -1,23gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm