pieniadz.pl

Dziś prawybory na Florydzie

Dziś prawybory na Florydzie
Na dziś w stanie Floryda zaplanowano kolejne prawybory partii republikańskiej. Sondaże pokazują, że na wysokie zwycięstwo może tu liczyć były gubernator Massachusetts Mitt Romney - czytamy na portalu Tvp.info.
W czasie ostatniego weekendu przeprowadzono badania, które zapowiadają dwucyfrowe zwycięstwo Mitta Romneya nad Newtem Gingrichem. Sondaż przeprowadzony przez Uniwersytet Quinnipiac daje byłemu gubernatorowi Massachusetts 43% głosów. Jego główny rywal - był przewodniczący Izby Reprezentantów – uzyskał 29% poparcia. Po 11% wyborców opowiedziało się za byłym senatorem Rickiem Santorumem i kongresmenem z Teksasu Ronem Paulem. Z badania American Research Group wynika, że Romney prowadzi z przewagą 11 punktów procentowych. Natomiast w sondażu telewizji NBC News uzyskał 15 punktów procentowych przewagi.

Mitt Romney, którego popierają elity Partii Republikańskiej (GOP), ma do swojej dyspozycji blisko pięć razy większe fundusze na kampanię. Środki te wykorzystał na Florydzie m.in. na liczne telewizyjne ogłoszenia atakujące Gingricha, który cieszy się poparciem prawicy GOP skupionej w ruchu Tea Party.

Faworyt wyścigu o nominację dla kandydata do wyborów prezydenckich ma 65 lat. Pochodzi z bogatej rodziny mormońskiej z Detroit Po ukończeniu prestiżowego uniwersytetu Harvarda dwa lata spędził we Francji jako misjonarz. Jego majątek szacuje się na ponad  200 milionów dolarów. Dorobił się go m.in. jako menadżer korporacji kapitałowych. Piastując stanowisko gubernatora Massachusetts Romney stał na dość liberalnym stanowisku w kwestiach obyczajowych, by później powrócić do wartości konserwatywnych. Poprzednią walkę o nominację przegrał z Johnem McCainem.

Zadaniem prawyborów jest określenie, ilu delegatów na partyjną konwencją republikańską pod koniec sierpnia zdobędą kandydaci. Do tej pory głosowania odbyły się w trzech stanach: Iowa, New Hampshire i Karolina Południowa. Romney triumfował w New Hampshire. W Iowa przyznano mu remis z Santorumem, a w Karolinie Południowej wygrał Gingrich. Zwycięzca prawyborów na Florydzie uzyska 50 delegatów. Do zdobycia nominacji wymagane jest minimum 1144 delegatów, czyli ponad połowę z ogólnej liczby 2286.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Dziś prawybory na Florydzie.

Podobne

Kursy walut 2020-06-05

+ więcej
  • EUR euro 4,4443 +0,22%  +0,96gr
  • USD dolar 3,9217 -0,90%  -3,56gr
  • GBP funt 4,9563 +0,05%  +0,27gr
  • CHF frank 4,0948 -0,59%  -2,42gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm