pieniadz.pl

Dzisiaj Dzień Darmowej Dostawy

poniedziałek, 02-12-2013 godz. 10:10

Dzisiaj w całej Polsce obchodzimy Dzień Darmowej Dostawy. To dobra okazja, by zrobić zakupy w sklepach internetowych, nabywając świąteczne prezenty i wiele innych potrzebnych produktów. Tym bardziej, że w tegorocznej, czwartej już edycji udział zadeklarowała największa, jak dotąd, liczba punktów handlowych.
Dzisiaj, 2 grudnia 2013r. już po raz czwarty w całej Polsce obchodzimy Dzień Darmowej Dostawy. Oznacza to, że we wszystkich sklepach elektronicznych, które zadeklarowały udział w akcji, możemy dokonać zakupów, płacąc tylko za wartość produktów, a nie za przesyłkę. Nie ma przy tym znaczenia, czy wybierzemy dostawę pocztą, czy kurierem – w każdym przypadku doręczenie nic nas nie będzie kosztowało.

Święto podobne do Dnia Darmowej Dostawy obchodzone jest również w Stanach Zjednoczonych. Jednak tam nazywa się ono „Free Shipping Day”. W dzisiejszy poniedziałek Amerykanie obchodzą natomiast Cyber Monday, w którym również popularyzują zakupy internetowe, jednak głównie poprzez liczne promocje.

DDD interesuje nie tylko konsumentów czekających na szansę tańszego kupowania. Cieszy się także rosnącą popularnością wśród samych przedsiębiorców, którzy wiedzą, że ten jeden dzień w roku pozwala im zachęcać do e-zakupów w sposób, na jaki nie mogą sobie pozwolić w innych dniach. Przy okazji, jest to dla nich świetna promocja w okresie przedświątecznym, czyli w czasie wzmożonych zakupów.

Według zeszłorocznych statystyk, w zaledwie jedną dobę, aż 32% spośród wszystkich - ponad 1800 - sklepów biorących udział w akcji zanotowało wzrost obrotów o ponad 100%. W niektórych przypadkach było to nawet 300%. W związku z tym, niektóre sklepy naprawdę otrzymują niezwykłą szansę poprawienia wyników sprzedażowych.

O tym, że sklepom internetowym podoba się zamysł DDD świadczy choćby fakt, że w tym roku darmową dostawę w dniu 2 grudnia potwierdziło ponad 2400 punktów handlowych, czyli trzykrotnie więcej sklepów niż w I edycji akcji. Można spodziewać się, że już niedługo niewzięcie udziału w akcji będzie dla sklepów po prostu blamażem.

Należy przy tym zaznaczyć, że sklepy biorące udział w Dniu Darmowej Dostawy są bardzo zróżnicowane. Prezentują odmienne branże, więc mamy szansę dokonania niemalże kompleksowych zakupów. Wśród największych sprzedawców, którzy zdecydowali się zrezygnować dzisiaj z opłat za dostawę towaru znajdują się m.in. Merlin.pl, Black Red White czy Avans.

Szczegóły na temat Dnia Darmowej Dostawy, a także wykaz sklepów, które przyłączyły się do akcji można znaleźć na oficjalnej stronie akcji.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Dzisiaj Dzień Darmowej Dostawy.

Podobne

Kursy walut 2020-08-10

+ więcej
  • EUR euro 4,4023 -0,26%  -1,16gr
  • USD dolar 3,7393 +0,24%  +0,91gr
  • GBP funt 4,8904 +0,05%  +0,26gr
  • CHF frank 4,0843 -0,03%  -0,13gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm