pieniadz.pl

Eurodeputowany chce sprzedać Sycylię i Kampanię

środa, 18-04-2012 godz. 09:09

Logo Ligi Północnej
Eurodeputowany Mario Borghezio oznajmił, że nie da sie już nic zrobić, aby ocalić zainfekowane przez mafie dwa włoskie regiony - Sycylię i Kampanię. Jego zdaniem - w tej kwestii zwrócił się do premiera Włoch Mario Montiego - najlepiej byłoby je sprzedać Amerykanom lub Rosjanom - podała PAP.
Sycylia i Kampania niczego nie wytwarzają, a przy tym nie dają żadnej nadziei, że sytuacja ta ulegnie zmianie. Z tego powodu - jak twierdzi Borghezio - powinno się je jak najszybciej spieniężyć. Nabywcami tych terenów na południu Włoch mogliby być Amerykanie lub Rosjanie. Eurodeputowany separatystycznej Ligi Północnej utrzymuje, że w ten sposób Italia pozbyłaby się kuli u nogi, która najbardziej ciąży północnej części kraju.

W odpowiedzi od wszystkich głównych sił politycznych Borghezio usłyszał, że jest prowokatorem i ignorantem. Ponadto jeden z deputowanych z południa Włoch ogłosił zbiórkę na sfinansowanie mu "możliwie jak najdłuższego pobytu na biegunie północnym" - poinformowała PAP.

Liga Północna to włoska partia polityczna, która domaga się uzyskania niezależności przez północną część Włoch. Tereny te określane są przez nią nazwą Padania. Ugrupowanie powstało w 1989 roku; w 1994 weszło w skład rządu Silvio Berlusconiego. W 2001 roku partia ponownie znalazła się w koalicji rządzącej, a w 2006 roku kolejny raz wywalczyła sobie miejsce w parlamencie. Obecnie współtworzy opozycyjną prawicową koalicję - Dom Wolności.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Eurodeputowany chce sprzedać Sycylię i Kampanię.

Podobne

Kursy walut 2020-08-07

+ więcej
  • EUR euro 4,4139 +0,09%  +0,38gr
  • USD dolar 3,7302 +0,17%  +0,62gr
  • GBP funt 4,8878 -0,27%  -1,31gr
  • CHF frank 4,0856 -0,34%  -1,40gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm