pieniadz.pl

Fitch negatywnie o perspektywie długookresowych obligacji USA

wtorek, 29-11-2011 godz. 09:09

Fitch negatywnie o perspektywie długookresowych obligacji USA
Agencja ratingowa Fitch nie zmieniła w poniedziałek dotychczasowej oceny długookresowych obligacji Stanów Zjednoczonych. Znajduje się ona nadal na najwyższym poziomie AAA. Obniżona do negatywnej została jednak ich perspektywa - poinformowała PAP.
Rating amerykańskiego zadłużenia publicznego został utrzymany przez agencję, mimo że Kongres nie zdołał niedawno ustalić długoterminowej strategii zmniejszenia deficytu budżetowego. Jednocześnie w wystosowanym komunikacie Fitch oznajmił, że ma mniejsze zaufanie do zdolności podjęcia przez rząd federalny USA niezbędnych decyzji w sprawie opanowania deficytu.

W poprzednim tygodniu Kongresowi nie udało się wypracować porozumienia na temat redukcji deficytu o 1,2 biliona dolarów w ciąg najbliższej dekady. Impas spowoduje automatyczne cięcia w wydatkach tej samej wysokości, które mają rozpocząć się w 2013 roku.

Reszta agencj ratingowych - Moody's Investors Services i Standard & Poor's - także nie zmieniła w poprzednim tygodniu swoich ocen. Przy czym Moody's zagroził obniżeniem swojego ratingu, jeśli Kongres nie zdoła przyjąć planu redukcji deficytu. Standard & Poor's dokonał obniżki ratingu długookresowych amerykańskich obligacji w sierpniu bieżącego roku do drugiego od góry poziomu AA+ z negatywną perspektywą.

Fitch Ratings to amerykańska agencja ratingowa. Publikuje ratingi, w których ocenia ponad 5700 instytucji finansowych, ponad 200 przedsiębiorstw oraz 100 państw. Jej siedziby znajdują się w Nowym Jorku i Londynie. Ponadto ma 51 biur na całym świecie.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Fitch negatywnie o perspektywie długookresowych obligacji USA.

Podobne

Kursy walut 2019-10-21

+ więcej
  • EUR euro 4,2775 -0,16%  -0,69gr
  • USD dolar 3,8307 -0,51%  -1,96gr
  • GBP funt 4,9709 +0,08%  +0,38gr
  • CHF frank 3,8899 -0,18%  -0,70gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm