pieniadz.pl

Igrzyska Olimpijskie w 2020r. odbędą się w Tokio

niedziela, 08-09-2013 godz. 10:10

Wczoraj wieczorem Międzynarodowy Komitet Olimpijski zadecydował, że miastem, w którym odbędą się Igrzyska Olimpijskie w 2020r. jest Tokio. O możliwość organizacji Olimpiady stolica Japonii walczyła w finale z Madrytem oraz tureckim Stambułem. Stolica Hiszpanii nie miała jednak większych szans na zwycięstwo, ze względu na kiepską sytuację gospodarczą.
Jeszcze wczoraj o organizację Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2020r. rywalizowały trzy miasta: Madryt, Stambuł i Tokio. Po naradach członków Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego z listy tej wykreślono stolicę Hiszpanii, lecz wciąż duże szanse na zwycięstwo miał Stambuł. Wieczorem okazało się jednak, że MKOl postawił na Tokio. I to nie pierwszy raz. Dzisiaj natomiast poznamy plan konkurencji, które będą rozgrywane podczas olimpiady.

Tokio organizowało już nowożytną olimpiadę w 1964r. Tylko w czterech innych miastach największe sportowe wydarzenie świata odbywało się dwukrotnie. Zaszczytu tego dostąpiły Los Angeles, Ateny, Paryż oraz Londyn, w którym odbyły się ostatnie igrzyska w 2012r. W Japonii, ale w innych miastach leżących na jej terenie, organizowane były także igrzyska zimowe. Pierwsze odbyły się w 1972r. w Sapporo, a drugie w 1998r. w Nagano.

Eksperci przyznają, że decyzja MKOl-u raczej nikogo nie dziwi. Zauważają, że z trzech konkurujących ze sobą miast, to właśnie Tokio ma najlepsze warunki do zorganizowania wielkiej imprezy sportowej. Zwraca się przy tym uwagę choćby na infrastrukturę, ale też ogólną sytuację finansową pozwalającą zająć się każdym detalem olimpijskich przygotowań.

Poza infrastrukturą, członkowie MKOl-u biorą pod uwagę szereg innych czynników istotnych zarówno dla sportowców mających brać udział w zawodach, jak i dla kibiców, którzy przybędą na olimpiadę praktycznie z całego świata. Trzeba więc ocenić m.in. bezpieczeństwo panujące w danym mieście czy zaplecze hotelowe.

Nie zawsze jednak wystawiane w konkretnych kategoriach oceny są rzeczywiście rozważane przez MKOl. Warto przypomnieć, że ostatnim razem Tokio odpadło już w początkowej fazie rywalizacji mimo, że miało jedną z najlepszych ocen. Wygrało natomiast Rio de Janeiro, którego ocena była naprawdę słaba – wynosiła 6,4pkt podczas, gdy Tokio uzyskało 8,3pkt.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Igrzyska Olimpijskie w 2020r. odbędą się w Tokio.

Podobne

Kursy walut 2020-08-05

+ więcej
  • EUR euro 4,3979 -0,18%  -0,81gr
  • USD dolar 3,7143 -0,59%  -2,21gr
  • GBP funt 4,8665 -0,33%  -1,63gr
  • CHF frank 4,0810 +0,01%  +0,04gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm