pieniadz.pl

Jak skutecznie szukać pracy?

piątek, 05-06-2015 godz. 16:04

Tagi: PracaCV
Bezrobocie w Polsce spada, ale wciąż znaczna grupa obywateli nie ma zatrudnienia, co oznacza, że wielu stale jej szuka. Niestety, zjawisko długoterminowego bezrobocia nadal jest obecne. Jak w takim razie szukać pracy, żeby rzeczywiście ją zdobyć? Okazuje się, że to prawdziwa sztuka, która wymaga od szukającego wkładu pracy, zaangażowania i cierpliwości.
Stopa bezrobocia w Polsce spadła w maju do poziomu 11,2%, jednak bez pracy pozostaje ponad milion obywateli naszego kraju. Wielu z nich od dłuższego czasu nieskutecznie szuka pracy. Co robię źle, że jeszcze nie znaleźli posady? Okazuje się, że popularnych błędów jest kilka. Warto więc wiedzieć, jak się ich ustrzec.

Jednym z głównych błędów, które współcześnie są najczęściej popełniane przez szukających pracy jest wysyłanie CV drogą mailową. To szybkie i nie wymaga wysiłku, więc wysyłamy je w ilościach hurtowych. A okazuje się, że często dużo lepszym pomysłem jest złożenie osobistej wizyty w firmie i zostawienie wydrukowanego CV w rękach rekrutera.

Ale może to CV sprawia, że pracodawcy nie zwracają na nas uwagi? Bywa i tak, że dokumenty rekrutacyjne nie spełniają wymogów lub po prostu nie zwracają na siebie uwagi i nie pozostają w pamięci rekruterów. Dlatego warto się wyróżnić, korzystając z niestandardowych szablonów CV, które można znaleźć choćby w sieci. Oczywiście, trzeba zachować umiar i dostosować CV do typu pracy, o jaką się ubiegamy. Jeśli wymagane jest zachowanie powagi – oryginalne wzrosty CV raczej się nie sprawdzą.

Jeżeli zależy nam na konkretnej ofercie, ale brakuje nam kwalifikacji lub nie posiadamy wykształcenia, jakiego oczekuje pracodawca – nie ma powodów, by rezygnować ze starań. Choć rzeczywiście, już na starcie mamy mniejsze szanse, to jednak zawsze warto spróbować. W tej sytuacji szczególnie zalecana jest osobista wizyta w firmie. Być może nawet nie mając wykształcenia czy potwierdzonego doświadczenia, ale znamy się na czymś, bo po prostu nas to interesuje? W większości przypadków to realna wiedza i umiejętności są najważniejsze, a nie dokumenty o nich mówiące.

Nie mając żadnego doświadczenia, możemy mieć jednak duże problemy ze znalezieniem jakiegokolwiek zatrudnienia. W takiej sytuacji dobrze jest znaleźć przynajmniej pracę tymczasową, która stanie się pierwszym istotnym punktem CV. Jeśli i tego nie możemy wyszukać, to pozostają praktyki i staże.

Jeśli jednak nadal nie wiemy, jak odpowiednio zabrać się za szukanie zatrudnienia, najlepiej jest skorzystać z pomocy specjalistów. Fachowcy pracujący w agencjach pracy z pewnością pomogą nam znaleźć takie stanowisko, którego oczekujemy. Ewentualnie, tymczasowo zaproponują inne zajęcie, ale dopasowane do naszych umiejętności i posiadanej przez nas wiedzy.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Jak skutecznie szukać pracy?.

Podobne

Kursy walut 2020-11-27

+ więcej
  • EUR euro 4,4843 +0,23%  +1,01gr
  • USD dolar 3,7614 +0,07%  +0,28gr
  • GBP funt 5,0239 +0,04%  +0,18gr
  • CHF frank 4,1477 +0,30%  +1,24gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm