pieniadz.pl

Jak w najbliższych dniach będą działały banki?

wtorek, 24-12-2013 godz. 10:10

Tak, jak absolutna większość urzędów, sklepów i wszelkich firm, tak też banki pracują w Wigilię krócej niż zwykle. Warto jednak wiedzieć, że zmiany w godzinach ich otwarcia będą zauważalne już do końca roku. Jeżeli mamy do załatwienia jakieś ważne sprawy, koniecznie sprawdźmy, w jakich godzinach czynne będą oddziały konkretnej instytucji finansowej w okresie między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem.
Jeżeli chodzi o dzień dzisiejszy, to różnice w godzinach działania poszczególnych banków są dość spore. Niektóre z nich będą dziś czynne tylko do 13:00, choć część instytucji zamknie swoje oddziały dopiero o godzinie 16:00. W wielu jednostkach czas pracy zostanie skrócony do 14:00 lub 15:00. Są i takie banki, które dzisiaj będą zamknięte. Przykładem jest Credit Agricole.
 
Wraz ze zmianą godzin otwarcia banków, modyfikacji ulegną również godziny dokonywania poszczególnych transakcji. Eksperci podkreślają, że absolutna większość instytucji bankowych będzie realizowała zlecenia wyłącznie do godziny 11:00. Jeśli się spóźnimy, to  mimo zaksięgowania przelewu, dojdzie on do odbiorcy dopiero po świętach.

Dwa dni Bożego Narodzenia są ustawowo wolne od pracy, więc warto załatwić dziś wszystkie ważne sprawy bankowe, ponieważ jutro ani pojutrze nic nie będziemy w stanie zdziałać. Jeżeli nie zdążymy w dniu dzisiejszym, to do banku będziemy mogli wybrać się dopiero w piątek 27 grudnia.

Jako, że w sobotę i w niedzielę także niewiele uda nam się zrobić, to kolejnym dniem, w którym będziemy mogli w pełni korzystać z usług banków będzie poniedziałek 30 grudnia. To ważny dzień dla wszystkich osób, które muszą dokonać jakichkolwiek transakcji do końca bieżącego roku, ponieważ we wtorek 31 grudnia niektóre banki (np. wspomniany już Credit Agricole) będą zamknięte, a inne znów skrócą godziny pracy.

Żeby mieć pewność, że zdołamy skorzystać z poszczególnych usług bankowych w odpowiednim czasie, koniecznie sprawdźmy harmonogram pracy oddziałów poszczególnych banków. Wszystkie informacje o godzinach otwarcia banków w tych szczególnych dniach można znaleźć na oficjalnych stronach konkretnych instytucji.

Na wszelki wypadek, w okresie między świętami a 2 stycznia 2014r., starajmy się mieć przy sobie zapas gotówki. Zważywszy na awarie w bankach, do jakich dochodziło na przestrzeni ostatnich miesięcy, lepiej jest zabezpieczyć się na wypadek, gdyby przestały działać bankomaty lub konta internetowe. Ze względu na tyle dni wolnych od pracy, naprawa takich usterek mogłaby się wydłużyć, znacznie utrudniając nam funkcjonowanie.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

polskagola (25.12.2013 09:42)

lol

Podobne

Kursy walut 2022-08-12

+ więcej
  • EUR euro 4,6832 +0,19%  +0,87gr
  • USD dolar 4,5459 +0,56%  +2,53gr
  • GBP funt 5,5357 +0,03%  +0,18gr
  • CHF frank 4,8318 +0,38%  +1,84gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm