pieniadz.pl

Jak zabezpieczyć się przed utratą pieniędzy w wakacje?

niedziela, 02-06-2013 godz. 11:11

Wakacje tuż tuż, a wraz z wakacjami rozpocznie się okres wzmożonych wyjazdów. To właśnie w ich trakcie najczęściej zdarza nam się gubić portfele i dokumenty. Często kończy się to nie tylko brakiem gotówki, ale i wykorzystaniem naszej karty bankomatowej. Utrata dokumentów może wiązać się również z wyłudzeniami, których ktoś dopuszcza się przy użyciu naszego dowodu. Jak uniknąć tych sytuacji?
Zgubienie portfela i dokumentów zawsze wiąże się z problemami. O ile nosimy przy sobie gotówkę, to może okazać się, że w jednej chwili zostaniemy bez jakichkolwiek środków pieniężnych. Jeszcze gorszą sytuacją bywa utrata karty do bankomatu. Na koncie zwykle posiadamy większe kwoty niż w samym portfelu, więc łatwiej będzie nas pozbawić wszystkich oszczędności.

Żeby chronić się przed takimi przypadkami, powinniśmy zastosować się do kilku istotnych zasad. Przede wszystkim, w trakcie zwiedzania i jakichkolwiek innych wyjść, starajmy się podzielić gotówkę na mniejsze sumy i trzymać je w różnych miejscach. Nie wszystko musi znajdować się w portfelu. Część pieniędzy warto trzymać w kieszeni. Wtedy nawet, jeśli zgubimy portmonetkę, to pozostanie nam przynajmniej kwota w kieszeni.

Jeśli chodzi o karty bankomatowe, to koniecznie ustalmy w banku limit dziennych wypłat. Dzięki temu, w przypadku zagubienia karty, będziemy mieli pewność, że nikt nie pozbawi nas wszystkich oszczędności i zdążymy zablokować kartę przed ewentualną utratą wszystkich środków. Ponadto, starajmy się trzymać kartę w innym miejscu niż gotówkę tak, by w razie utraty jednej opcji płatności, zawsze móc skorzystać z tej drugiej.

Dobrze byłoby również w odrębnym miejscu trzymać dokumenty. Dość oczywistym jest, że łupem kieszonkowców padają głównie portfele, dlatego lepiej nie trzymać w nich dowodów osobistych, paszportów ani prawa jazdy. Tym bardziej, że jeśli nasze dokumenty trafią w obce ręce, mogą posłużyć do wyłudzeń. Wypłata wszystkich środków z banku jest tylko jedną z opcji, z której może skorzystać złodziej.

Należy pamiętać, że osoba posiadająca nasz dokument tożsamości może zaciągnąć na nas kredyt lub pożyczkę, czy też kupić coś na raty. Zobowiązaniami finansowymi zostaniemy obarczeni właśnie my. Natomiast udowodnienie, że to nie my podpisaliśmy umowę kredytową czy jakąkolwiek inną, może być niezwykle trudne.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Jak zabezpieczyć się przed utratą pieniędzy w wakacje?.

Podobne

Kursy walut 2020-09-17

+ więcej
  • EUR euro 4,4514 -0,03%  -0,14gr
  • USD dolar 3,7713 +0,50%  +1,87gr
  • GBP funt 4,8874 +0,88%  +4,27gr
  • CHF frank 4,1410 +0,09%  +0,37gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm