pieniadz.pl

Jakość obsługi polskich infolinii bankowych

piątek, 27-05-2016 godz. 17:05

Portal mojebankowanie.pl sprawdził jakość zdalnej obsługi bankowej. Poza infoliniami samych banków, przeanalizowano także sposób, w jaki klientów telefonicznych obsługują towarzystwa oferujące ubezpieczenia na życie. Wyniki badania były całkiem dobre. Okazało się, że najwyższą jakość obsługi oferują banki. W jaki sposób obsługują klientów?
Z infolinii bankowych korzysta większość z nas. To najłatwiejszy sposób na załatwienie prostych spraw, jak choćby szybkie uzyskanie informacji na temat oferty czy usług banku, zdobycie pomocy w razie zgubienia karty czy wyłudzenia danych. Czy skoro z takiej formy komunikacji z bankiem korzystają miliony Polaków, to pracujący w nich telefoniści potrafią udzielać wyczerpujących, a do tego zwięzłych i sympatycznych odpowiedzi?

W lutym i marcu tego roku portal mojebankowanie.pl przeprowadził badanie jakości usług bankowych świadczonych zdalnie. Pod uwagę wzięto banki oraz towarzystwa oferujące ubezpieczenia na życie. Okazało się, że banki z tego typu obsługą radzą sobie lepiej. Jak prezentują się wyniki badań?

Eksperci odkryli, że najpewniejszym kanałem komunikacji jest telefon. Korzystając z niego,  można liczyć na odpowiedź 94% banków i niemal 80% ubezpieczycieli. Liderem była jednak telefonia, w której odsetek odpowiedzi wyniósł 95%. Oczekiwanie na odpowiedź na zapytanie mailowe wynosi średnio 2 minuty, a 11% przypadków połączeń telefonicznych nie wymaga oczekiwania na swoją kolej.

Średni czas oczekiwania na połączenie z infolinią bankową to niemal 19 min., choć były też przypadki, że trwało to jedynie 2 min. Na rozmowę z konsultantem w 33% banków czeka się parę sekund, ale w 40% jest to więcej niż minuta. W bankach trzeba też liczyć się z niższym komfortem rozmów, bo w 65% przypadkach słychać inne rozmowy w tle.

Ważniejsze od głosów w tle jest jednak przygotowanie konsultantów, które zostało ocenione wysoko, bo na 97%. Wciąż jednak trudne bywają procesy weryfikacyjne klientów. Czasem zapomina się hasło, dlatego, dla ułatwienia, BZ WBK wdrożył oprogramowanie, które rozpoznaje klienta po głosie. To możliwe, dzięki tzw. biometrii głosowej.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Jakość obsługi polskich infolinii bankowych.

Podobne

Kursy walut 2022-11-30

+ więcej
  • EUR euro 4,6684 -0,28%  -1,29gr
  • USD dolar 4,5066 -0,22%  -0,98gr
  • GBP funt 5,4151 +0,02%  +0,10gr
  • CHF frank 4,7421 -0,06%  -0,28gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm