pieniadz.pl

Julia Tymoszenko zgłoszona do Pokojowej Nagrody Nobla

sobota, 17-12-2011 godz. 11:11

Julia Tymoszenko zgłoszona do Pokojowej Nagrody Nobla
Opozycyjny Blok Julii Tymoszenko zdecydował się na wysunięcie kandydatury byłej premier Ukrainy do Pokojowej Nagrody Nobla. O stanowisku tego ugrupowania poinformowała deputowana Natalia Korolewska. Jej zdaniem była szefowa rządu jest symbolem ukraińskiej demokracji, a Komitet Noblowski i państwa Europy mogą zmienić jej obecną sytuację - poinformowała agencja APA.
Deputowana Bloku przypomniała, że Tymoszenko była aktywną uczestniczką ukraińskiej pomarańczowej rewolucji z 2004 roku. Ponadto zapoczątkowała proces demokratyzacji państwa. Korolewska oznajmiła, że dokumenty w sprawie kandydatury byłej premier Ukrainy zostały już przesłane Komitetowi Noblowskiemu.

Posłanka ma nadzieje, że zabieg ten wymoże na ukraińskich władzach zadanie uwolnienia niesprawiedliwie skazanego człowieka – Julii Tymoszenko. Przetrzymywana jest ona od sierpnia w kijowskim areszcie śledczym za nadużycia, których miała się dopuścić przy zawieraniu umów gazowych z Rosją w 2009 roku.

Ponadto przeciwko Tymoszenko Służba Bezpieczeństwa Ukrainy, urząd skarbowy i prokuratura wszczęły kilka kolejnych śledztw w sprawie nieuregulowanych podatków należącej do liderki opozycji korporacji Jednolite Systemy Energetyczne Ukrainy (JSEU).

Tymczasem adwokaci byłej premier informują, że ma ona poważne problemy z kręgosłupem. Choroba przykuła ja do łóżka, a władze nie zapewniają jej należytej opieki medycznej. Zdaniem opozycji prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz chce wyeliminować byłą premier z życia politycznego. Z kolei Unia Europejska twierdzi, iż była szefowa rządu stała się ofiarą wybiórczego stosowania prawa i domaga się jej powrotu do życia politycznego.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Julia Tymoszenko zgłoszona do Pokojowej Nagrody Nobla.

Podobne

Kursy walut 2022-01-26

+ więcej
  • EUR euro 4,5920 +0,22%  +0,99gr
  • USD dolar 4,0684 +0,22%  +0,91gr
  • GBP funt 5,4958 +0,41%  +2,27gr
  • CHF frank 4,4211 +0,11%  +0,50gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm