pieniadz.pl

KPA apeluje o lobbowanie za ustawą o zniesieniu wiz dla Polaków

piątek, 10-02-2012 godz. 10:10

Kongres Polonii Amerykańskiej wzywa członków społeczności polsko-amerykańskiej do lobbowania za ustawą o zniesieniu wiz dla Polaków wybierających się do Stanów Zjednoczonych. Jej projekt został zgłoszony w Kongresie - czytamy na portalu Wprost.pl, który powołuje się na PAP.
Ustawa ta przewiduje modyfikację kryteriów wejścia danego państw do programu turystycznego ruchu bez wizowego. Znalezienie się w nim daje prawo wjazdu do Stanów Zjednoczonych bez wizy na okres do 90 dni. KPA zwróciła się z apelem do swoich członków i sympatyków o zachęcanie kongresmenów senatorów do sponsorowania projektu ustawy i głosowania na nią.

W Senacie projekt ten został zgłoszony przez dwóch senatorów: demokratkę Barbarę Mikulski ze stanu Maryland i republikanina Marka Kirka z Illinois. Na obecna chwilę sponsoruje go sześcioro innych senatorów. Natomiast w Izbie Reprezentantów, gdzie projekt wniósł demokrata Mike Quigley, ustawę sponsoruje 19 kolejnych kongresmenów.

W myśl ustawy kraj włączony do programu ruchu bezwizowego nie posiadał większego niż 3% odsetka odmów wiz dla jego obywateli. Jednak pozwala szefowi resortu bezpieczeństwa wewnętrznego na indywidualne włączenie do tego programu także państw, które mają większy odsetek odmów (do 10%). Warunkiem jest brak zagrożenia z ich strony wobec USA. Nasz kraj spełnia warunek bezpieczeństwa, a jego odsetek odmów nieco przekracza 10% - podaje PAP.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do KPA apeluje o lobbowanie za ustawą o zniesieniu wiz dla Polaków.

Podobne

Kursy walut 2020-06-05

+ więcej
  • EUR euro 4,4443 +0,22%  +0,96gr
  • USD dolar 3,9217 -0,90%  -3,56gr
  • GBP funt 4,9563 +0,05%  +0,27gr
  • CHF frank 4,0948 -0,59%  -2,42gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm