pieniadz.pl

Katastrofa samolotu w Alpach. 150 osób nie żyje

środa, 25-03-2015 godz. 10:10

Wczoraj we francuskich Alpach doszło do katastrofy Airbusa A320 należącego do tanich linii lotniczych Germanwings. Samolot leciał z Barcelony do Dusseldorfu. Z wciąż nieustalonych przyczyn, podczas przelotu nad górami, zaczął nagle spadać, ostatecznie rozbijając się o szczyty. Na pokładzie znajdowało się 144 pasażerów oraz 6 członków załogi. Wszystkich 150 osób poniosło śmierć na miejscu.
24 marca we francuskich Alpach Prowansalskich doszło do katastrofy samolotu Airbus A320. Maszyna należała do niemieckich tanich linii lotniczych Germanwings i leciała z Barcelony do Dusseldorfu. Na pokładzie znajdowało się 144 pasażerów oraz 6 członków załogi. Wszyscy ponieśli śmierć na miejscu. Przyczyny tragedii nie są jeszcze znane.

Przyczyny katastrofy rodzą wiele pytań tym bardziej, że samolot spadał, co najmniej 8 minut, ale piloci nie nadali żadnego sygnału. Ostatni kontakt, jaki mieli z wieżą odnotowano o 10:47, gdy nadawali sygnał ostrzegawczy. Wieża kontroli lotów nie odebrała informacji o żadnych konkretnych, niepokojących zjawiskach na pokładzie samolotu.

Istnieje prawdopodobieństwo, że powodem tragedii był zbyt niski lot i możliwe zahaczenie skrzydłem samolotu o wysokie szczyty Alp. Niektórzy podejrzewają jednak, że mogło dojść do rozszczelnienia kabiny pilotów, co tłumaczyłoby brak jakiegokolwiek komunikatu, a nawet sygnału S.O.S. Oznaczałoby to, że piloci stracili przytomność. Inne teorie mówią, że na pokładzie mogło dojść do pożaru lub awarii zespołu napędowego.

Ostateczną przyczynę poznamy zapewne po sprawdzeniu czarnych skrzynek. Na razie udało się znaleźć jedną z nich.

Na miejscu katastrofy pracują już odpowiednie służby, jednak nikt nie ukrywa, że akcja będzie długa i bardzo trudna ze względu na specyficzny, trudny region. Nie da się tam dotrzeć z ziemi, dlatego od początku niezbędne są helikoptery. Akcję utrudnia fakt, że na tej wysokości nie brakuje śniegu, natomiast ciała ofiar oraz szczątki samolotu rozrzucone są w promieniu 2 ha wąskiej doliny górskiej.

O ofiarach wiadomo na razie niewiele. Na pokładzie znajdowała się jednak na pewno wycieczka uczniów, którzy wracali z wymiany międzyszkolnej. Teoretycznie, w samolocie powinno znajdować się ich 16, lecz nie wiadomo, czy wszyscy wsiedli. Nieznane są też szczegóły na temat narodowości pasażerów, ale pewnym jest, że byli wśród nich Niemcy, Hiszpanie i Turcy.

Rozbicie się Airbusa A320 jest największą tego typu katastrofą od 15 lat. W 2000r. po upadku samolotu Concorde Air France, do którego doszło tuż po starcie z lotniska Charlesa de Gaulle’a zginęło 113 osób.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Katastrofa samolotu w Alpach. 150 osób nie żyje.

Podobne

Kursy walut 2020-08-05

+ więcej
  • EUR euro 4,3979 -0,18%  -0,81gr
  • USD dolar 3,7143 -0,59%  -2,21gr
  • GBP funt 4,8665 -0,33%  -1,63gr
  • CHF frank 4,0810 +0,01%  +0,04gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm