pieniadz.pl

Kofi Annan planuje udać się do Syrii

czwartek, 01-03-2012 godz. 11:11

Kofi Annan
Kofi Annan - specjalny wysłannik Organizacji Narodów Zjednoczonych i Ligi Arabskiej - planuje udać się do Syrii. Chce na miejscu przyjrzeć się sytuacji i odbyć spotkanie z tamtejszym przywódcą Baszarem al-Assadem. Annan liczy na to, że władze w Damaszku szybko udzielą mu pozwolenia na wjazd - poinformowała PAP.
Wysłannik zwrócił się z apelem do syryjskiego przywódcy o jego wsparcie dla wysiłków podejmowanych przez ONZ i Ligę Arabską, których celem jest zakończenie krwawego konfliktu w Syrii. Po rozmowie z sekretarzem generalnym ONZ Ban Ki Munem Annan oznajmił: "Spodziewam się udać się do Syrii w stosunkowo niedługim czasie. Apeluję do prezydenta Assada, aby nie tylko podjął rozmowy ze mną, ale także włączył się do procesu, który rozpoczynamy" - czytamy na portalu Tvp.info.

Były sekretarz generalny ONZ dodał: "Moje przesłanie do Damaszku jest jasne: masakrom i przemocy musi być położony kres. Musimy ułatwić udzielanie pomocy humanitarnej, zapewnić pomoc potrzebującym i razem z Syryjczykami doprowadzić do pokojowego rozwiązania" - podała PAP.

Z kolei Ban Ki Mun oznajmił, iż "usilnie wzywa władze syryjskie do pełnej współpracy (…) na rzecz pokojowego i demokratycznego rozwiązania dla dobra narodu syryjskiego". Mimo wielokrotnych próśb kierowanych do władz w Damaszku, w środę na terytorium Syrii nie wpuszczono zastępczyni sekretarza generalnego ONZ ds. humanitarnych Valerie Amos. Zamierzała ona ocenić sytuację humanitarną w tym kraju.

W Syrii od kilkunastu miesięcy trwa rewolta przeciw obecnemu przywódcy. Opozycja twierdzi, że w walkach z siłami rządowymi śmierć poniosło 7600 osób. Tymczasem syryjskie władze przekonują, iż rzekoma rewolucja to w rzeczywistości bunt wywołany przez islamskich fundamentalistów, których finansują m.in. Stany Zjednoczone, Arabia Saudyjska oraz Izrael.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Kofi Annan planuje udać się do Syrii.

Podobne

Kursy walut 2020-08-10

+ więcej
  • EUR euro 4,4023 -0,26%  -1,16gr
  • USD dolar 3,7393 +0,24%  +0,91gr
  • GBP funt 4,8904 +0,05%  +0,26gr
  • CHF frank 4,0843 -0,03%  -0,13gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm