pieniadz.pl

Kolejny pomysł na unowocześnienie wypłat gotówki – bankomat obsłużymy komórką!

wtorek, 14-08-2012 godz. 17:05

Chociaż na razie wciąż jeszcze większość z nas korzysta z karty do bankomatu, by wypłacać gotówkę, to jednak niedługo ma to ulec zmianie. Po opcji Mobilnego Portfela, kart zbliżeniowych oraz Sky Cash, planowane jest wprowadzenie kolejnego rozwiązania usprawniającego wybieranie pieniędzy bez użycia kart. Nowy sposób ma być początkowo dostępny w dwóch dużych instytucjach finansowych.
Zgodnie z założeniami firmy Euronet, która jest właścicielem licznych bankomatów znajdujących się na terenie naszego kraju, wypłacanie gotówki miałoby być możliwe, dzięki skorzystaniu z telefonu komórkowego. Taka usługa zostałaby wprowadzona na rynek bankowy jeszcze w 2012r. Transakcje wypłaty pieniędzy miałyby odbywać się, dzięki kodom wysyłanym na nasz numer teleonu.

Wcześniej na pomysł wykorzystania komórki zamiast karty wpadła także sieć T-Mobile udostępniająca usługę Mobilny Portfel. W niektórych punktach można również wybierać środki z bankomatu przy pomocy smartfona i zainstalowanej w nim aplikacji Sky Cash. Ponadto, MasterCard planuje wkrótce wprowadzić karty zbliżeniowe. Jednak nowy pomysł Euronet ma być jeszcze wygodniejszy. Dlaczego?

Przede wszystkim, Sky Cash wymaga założenia specjalnego konta, na którym muszą znajdować się pieniądze. Jeśli nie będziemy posiadali środków, niemożliwe będzie pozyskanie gotówki z bankomatu. Jednorazowa wypłata kosztuje 4zł. Poza tym, problemem jest fakt, że nie wszyscy korzystają ze smartfonów. Wadą Mobilnego Portfela jest natomiast to, że działa wyłącznie w sieci T-Mobile, pozostając niedostępnym dla klientów innych operatorów. Usługa MasterCard wciąż jeszcze nie została wprowadzona do Polski.

Rozwiązanie proponowane przez Euronet będzie natomiast docierało do klientów banków współpracujących z właścicielem bankomatu i stanie się dostępne dla wszystkich klientów, bez względu na to, z jakich komórek korzystają. Sprawia to, że planowana usługa będzie powszechniejsza i wygodniejsza dla odbiorców. Co więcej, Euronet pozwoli klientom na wykonywanie przekazów zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Po ich nadaniu, osoba docelowa będzie mogła wybrać pieniądze z bankomatu.

Chociaż nowa opcja wydaje się być rzeczywiście bardzo praktyczna, to na razie nie podano jeszcze, jakie banki połączą swoje siły z Euronetem ani ile będzie kosztowało korzystanie z bankomatu przy pomocy telefonu. Nie wiadomo również, kiedy usługa zostanie ostatecznie wprowadzona na rynek, aczkolwiek wiele wskazuje na to, że będzie można ją wypróbować jeszcze w tym roku. Euronet zapowiada także, że z biegiem czasu z jego nowego pomysłu będzie korzystało więcej instytucji finansowych.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Kolejny pomysł na unowocześnienie wypłat gotówki – bankomat obsłużymy komórką!.

Podobne

Kursy walut 2020-08-06

+ więcej
  • EUR euro 4,4101 +0,28%  +1,22gr
  • USD dolar 3,7240 +0,26%  +0,97gr
  • GBP funt 4,9009 +0,71%  +3,44gr
  • CHF frank 4,0996 +0,46%  +1,86gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm