pieniadz.pl

Lotto będzie dostępne przez internet?

piątek, 07-12-2012 godz. 15:03

Żeby nadać kupon Lotto musimy dziś udać się do kolektury. Część z takich punktów funkcjonuje indywidualnie, a pozostałe stanowią wydzielony fragment innych sklepów. Jednak istnieje prawdopodobieństwo, że już wkrótce nie będziemy musieli w ogóle wychodzić z domu, by skreślić wybrane liczby. Lotto chce rozpocząć swoją działalność na stronie internetowej, umożliwiając nadawanie kuponów online.
Lotto chce, żeby opcja skreślania kuponów była dostępna drogą zdalną. Stanowiłoby to spore ułatwienie dla graczy, jednocześnie odciążając punkty, które – szczególnie w przypadku kumulacji – przeżywają prawdziwe oblężenie. Jednak, żeby pojawiła się możliwość gry drogą internetową niezbędna jest stosowna nowelizacja ustawy hazardowej.

Obecnie prawo do działalności internetowej mają zakłady bukmacherskie oraz niektóre kasyna. Niemniej jednak, oferują one nieco inny rodzaj produktów, a zgoda na działalność zdalną nie obejmuje w tym przypadku Lotto.

Totalizator Sportowy zauważa, że nie powinno być większych problemów z nowelizacją ustawy hazardowej, ponieważ w wielu innych europejskich państwach już teraz istnieje opcja wysyłania kuponów Lotto przez internet. Takie rozwiązanie zastosowano już w ponad 20 krajach. Szacuje się, że ta możliwość daje przychody sięgające 3-7%. Według szacunków, w Polsce stanowiłoby to przychody na poziomie ok. 90 milionów złotych.

Zanim pojawi się możliwość nadawania kuponów internetowo, Lotto chce zająć się też rozpowszechnianiem swoich innych usług. Na razie planuje postawienie ok. 300 automatów, które pozwolą na zakup zdrapek. Zlokalizowane byłyby one głównie w centrach handlowych i innych miejscach, w których codziennie pojawia się wiele osób.

Oprócz tego, Totalizator Sportowy ma szereg innych planów. W sprzedaży mają pojawić się nowe zdrapki czy loterie terminalowe. Na razie prowadzona jest sprzedaż serii pilotażowych, jednak już teraz wiadomo, że część z nich na stałe zagości na rynku w przyszłym roku.

Dzięki nowościom w swoich usługach, jednostka może liczyć na rosnące zyski. Już teraz nie są one małe – według wyliczeń, na przestrzeni ubiegłego roku Totalizator Sportowy zarobił netto 193 miliony złotych, przy czym wciąż największą popularnością cieszy się Lotto, a dopiero później pojawiają się loterie i zdrapki.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

iwka (23.09.2013 21:33)

Proszę uważać na portal multipasko odnoszący sie do gier totalizatora.Zbierane sa tam dane o użytkownikach a następnie w brzydki sposób wykorzystywane.Jedna z użytkowniczek o nicku pięknaja ujawniła nasza priv korespondencję iż zostałam sprzedana do b u r d e lu i całe tamtejsze towarzystwo miało niezła pożywkę przypominając w niewybredny sposób kim jestem.Zakładam,ze ta osoba śmiga na rożnych nickach.HYDE PARK str.139 wpis 527 260

Podobne

Kursy walut 2020-08-07

+ więcej
  • EUR euro 4,4139 +0,09%  +0,38gr
  • USD dolar 3,7302 +0,17%  +0,62gr
  • GBP funt 4,8878 -0,27%  -1,31gr
  • CHF frank 4,0856 -0,34%  -1,40gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm