pieniadz.pl

Premier Beata Szydło przyjęła dymisję ministra finansów

środa, 28-09-2016 godz. 17:05

Premier Beata Szydło już wcześniej zapowiadała, że dzisiaj publicznie poinformuje o zmianach, jakie mają zajść w jej rządzie. Okazało się, że najważniejszą z nich jest dymisja ministra finansów Pawła Szałamachy. Wiemy już, że nowym szefem resortu będzie Mateusz Morawiecki, który dotychczas pełnił funkcję wicepremiera i ministra rozwoju.
Zgodnie z zapowiedziami premier Beaty Szydło, dzisiaj ogłoszone zostały zmiany w jej rządzie. Najważniejszą z nich była zmiana ministra finansów. Premier przyjęła dymisję Pawła Szałamachy. Już wiadomo, że jego funkcję przejmie obecny wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Szałamacha ma zająć się innymi, jeszcze nieokreślonymi sprawami w obecnym rządzie.

Dotychczasowy szef Ministerstwa Finansów zwołał popołudniu konferencję prasową, podczas której wyjaśnił, że decyzję o odejściu podjął samodzielnie, a jej główną przyczyną były niedawne dyskusje dotyczące planowanej rekonstrukcji rządu. Ponadto poinformował, że jego odejście odbędzie się już w środę.

Premier zapewniła, że zarówno Ministerstwo Finansów, jak i resort rozwoju pozostaną oddzielnymi podmiotami, mimo że przewodził im będzie ten sam polityk. Ponadto Beata Szydło przekazała do wiadomości publicznej inne sprawy związane ze zmianami w jej rządzie.

Poza nowym ministrem finansów, pojawi się nowa jednostka – Komitet Ekonomiczny, którego zadaniem będzie m.in. rozwiązanie problemów sektora energetycznego. Przewodzić będzie mu również Mateusz Morawiecki. W założeniach premier, w ten sposób uzyskana ma zostać optymalna koordynacja gospodarcza obu wspomnianych ministerstw. Ma to ułatwić wdrażanie przyjętych wcześniej strategii rozwoju gospodarczego kraju.

Komitet Ekonomiczny po raz pierwszy zbierze się już w najbliższy piątek. Podczas tego spotkania prowadzone mają być rozmowy m.in. na temat finansowania rodzimej energetyki oraz poprawy stanu polskiego górnictwa. Ważną kwestią będzie podjęcie działań w celu zapobiegnięcia wzrostowi cen energii.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Minister finansów zdymisjonowany przez premier Beatę Szydło.

Podobne

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm