pieniadz.pl

Mitt Romney najlepszy w pięciu stanach

Mitt Romney
Rezultaty wczorajszy prawyborów, które odbyły się w 10 amerykańskich stanach, wskazują, że Mitt Romney tylko nieznacznie powiększył przewagę nad konkurentami. Były gubernator Massachusetts jest faworytem do nominacji prezydenckiej z ramienia Partii Republikańskiej (GOP) - poinformowała agencja Reuters.
Romney zwyciężył w stanach Massachusetts, Ohio, Vermont, Wirginia oraz Idaho. Komentatorzy podkreślają, że były gubernator pierwszego z wymienionych stanów może liczyć na wsparcie kierowniczych elit Partii Republikańskiej (GOP), co w kampanii wyborczej dało mu znaczna przewagę nad konkurentami.

Rick Santorum może z kolei liczyć na poparcie konserwatystów. Zwyciężył on w Tennessee, Oklahomie i Północnej Dakocie. Z powodu różnicy czasu  najpóźniej zakończyło się głosowanie na Alasce, gdzie przedwyborcze sondaże dawały spore szanse na zwycięstwo kongresmanowi Ronowi Paulowi. W stanie Georgia wygrał były przewodniczący Izby Reprezentantów - Newt Gingrich

Po ogłoszeniu wyników Romney oświadczył, że potwierdzają one, iż zmierza do nominacji prezydenckiej. W dalszej części swojego przemówienia gratulował rywalom i atakował obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Z badań wynika, że z republikańskich kandydatów tylko były gubernator Massachusetts ma realne szanse na pokonanie Baracka Obamy w listopadowych wyborach.

Romney zgromadził dotychczas najwięcej delegatów na konwencję. Wcześniej jako jego najgroźniejszego rywala prezentowano Gingricha, jednak po serii słabych wyników stracił on uznanie w oczach komentatorów. Broni nie składa natomiast charyzmatyczny Paul.

Zdaniem specjalistów wzmocnienie pozycji Santoruma przyczyni się najprawdopodobniej do przedłużenia walki w prawyborach, która zmusi kandydatów do sięgnięcia po negatywną kampanie. Osobiste ataki mogą jednak osłabić prestiż i jedność Republikanów, a tym samym pomóc Demokratom w przyszłej kampanii prezydenckiej.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Mitt Romney najlepszy w pięciu stanach.

Podobne

Kursy walut 2020-05-29

+ więcej
  • EUR euro 4,4503 +0,54%  +2,39gr
  • USD dolar 4,0031 -0,53%  -2,13gr
  • GBP funt 4,9213 -0,21%  -1,03gr
  • CHF frank 4,1621 +0,31%  +1,27gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm