pieniadz.pl

Najbogatsi Europejczycy - kim tak naprawdÄ™ sÄ…?

piÄ…tek, 25-12-2015 godz. 19:07

Badania przeprowadzone przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju pozwoliły określić, kim jest 1% najbogatszych mieszkańców naszego kontynentu. Okazuje się, że w każdej części Europy sylwetka bogacza jest podobna. Przeciętnie jest to osoba w wieku 40-50 lat, dobrze wykształcona i pracująca w branży finansowej lub w przemyśle, nieco rzadziej w handlu. Zwykle są to menedżerowie generalni lub menedżerowie wysokiego szczebla.
Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju przeprowadziła badania mające pomóc w ustaleniu, kim są najbogatsi Europejczycy. Sprawdzono sytuację ok. 10 mln pracowników, po czym wyłoniono 1% tych najzamożniejszych. Na podstawie dokładniejszych analiz stworzono sylwetkę przeciętnego bogacza pochodzącego ze starego Kontynentu. Jak wygląda?

OECD ustaliło, że przeciętny europejski krezus to mężczyzna znajdujący simę w przedziale wiekowym 40-50 lat. Może pochwalić się wyższym wykształceniem, a pracuje w branży finansowej, nieco rzadziej w przemyśle lub w handlu. Jeśli chodzi o konkretne stanowiska, jakie piastując najbogatsi Europejczycy, to zwykle są to dyrektorzy generalni lub menedżerowie zatrudnieni na najwyższym etatach w firmie.

Ciekawostką jest fakt, że sytuacja wygląda nieco inaczej w Europie Wschodniej, gdzie przeciętny bogacz jest nieco młodszy niż wskazuje na to średni wiek najzamożniejszych mieszkańców zachodniej części kontynentu. Najstarsi krezusi żyją natomiast we Włoszech i we Francji.

Należy również dodać, że wśród najbogatszych Europejczyków stosunkowo rzadko pojawiają się kobiety, gdyż płci żeńskiej jest tylko co 6 osoba należąca do procenta osób o największej fortunie. Niemniej jednak, obok Niemiec, w których zaledwie 7,2% najbogatszych to kobiety, istnieją też kraje takie, jak Polska czy Węgry, gdzie panie stanowią aż 25% spośród najzamożniejszych obywateli. Dobrze wypada też Portugalia, gdzie płeć piękna to 24% najbogatszych osób.

OECD zwróciło uwagę również na fakt, że istnieją zależności między poziomem ochrony pracownika i jego płacy a nierównościami w dochodach między zarabiającymi najwięcej i osobami, które zgarniają najniższe pensje.

OkazaÅ‚o siÄ™, że tam, gdzie zbiorowe ukÅ‚ady pracy negocjujÄ… stawki, tam najbogatszy 1% pracowników otrzymuje ogółem mniejszÄ… pulÄ™ z sumy wszystkich wynagrodzeÅ„ notowanych w kraju. Na tej podstawie można wnioskować, że wyraźne nierównoÅ›ci widoczne w naszym paÅ„stwie wynikajÄ… z niedostatecznej ochrony pracowników i braku jednostek,  które skutecznie walczyÅ‚yby o równość pÅ‚ac.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Doradca (27.12.2015 12:56)

najlepsza inwestycja pieniedzy http://bankina6.oferty-kredytowe.pl/o/salechannel.php?idSaleChannel=546&idDistributor=25865

Podobne

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej
  • EUR euro 4,3190 +0,17%  +0,74gr
  • USD dolar 3,9803 -0,30%  -1,19gr
  • GBP funt 5,0420 +0,03%  +0,16gr
  • CHF frank 4,5332 +0,09%  +0,40gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm