pieniadz.pl

Najlepiej wyceniane gwiazdy polskiego show-biznesu wg "Forbesa"

czwartek, 25-07-2013 godz. 16:04

Magazyn „Forbes” opublikował nowe zestawienie najbogatszych polskich gwiazd show-biznesu. Co ciekawe, sześć spośród dziesięciu pierwszych pozycji zajęli sportowcy. Trzech z nich to piłkarze, a troje kolejnych to tenisiści. Nie zabrakło również modelki oraz gwiazd telewizji. W pierwszej dziesiątce pojawił się jeden debiutant, 6 osób poprawiło wynik w porównaniu do ubiegłego roku, 2 zanotowały spadek, a pozycja jednej nie uległa zmianie.
Pierwszą dziesiątkę gwiazd rodzimego show-biznesu, które są najlepiej wyceniane przez reklamodawców otwiera tenisistka, Caroline Wozniacki. Chociaż reprezentuje Danię, to jednak zaliczono ją do polskiego rankingu ze względu na jej pochodzenie. Reklamodawcy wyliczyli jej wartość na 610 tysięcy złotych

Na 9. miejscu także znalazł się tenisista – Jerzy Janowicz, będący tegorocznym objawieniem na światowych kortach. Jego wartość szacowana jest na 662,5 tysiąca złotych. Na 8. pozycji uplasował się prezes PZPN i jeden z najsłynniejszych polskich piłkarzy – Zbigniew Boniek, którego wizerunek został przez reklamodawców wyceniony na 716 tysięcy złotych.

7. lokata w rankingu przypadła piłkarskiej gwieździe – Jakubowi Błaszczykowskiemu, który występuje w barwach Borussii Dortmund oraz w reprezentacji Polski. Jego wartość została oszacowana przez „Forbesa” na 735 tysięcy złotych, przez co spadł z wcześniejszej, piątej pozycji w zestawieniu. Tak samo wyceniono telewizyjnego gwiazdora, Kubę Wojewódzkiego, który jednak zajął 6. miejsce, poprawiając ubiegłoroczny rezultat o 4 miejsca.

Piąta pozycja należała do najsłynniejszej polskiej modelki – Anji Rubik, której wartość w show-biznesie została oszacowana na 742 tysiące złotych. Na 4. pozycji znalazła się najlepsza polska tenisistka, Agnieszka Radwańska. Specjaliści wycenili ją na 764 tysiące złotych. Tym samym, spadła z 1 miejsca, które zajmowała przed rokiem.

Na ostatnim miejscu podium uplasował się pomysłodawca i organizator Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jurek Owsiak, którego wartość w biznesie wyceniono na 858 tysięcy złotych. W porównaniu do poprzedniej edycji zestawienia, zanotował on wyjątkowy skok – w 2012r. znajdował się bowiem na 16. miejscu listy. Poprawa najprawdopodobniej wynika z rekordowej sumy, jaką w tym roku zebrała WOŚP – było to ponad 50 milionów złotych.

O tym, że Marek Kondrat ma głowę do interesów wiadomo nie od dziś. Nie powinno zatem dziwić, że „Forbes” szacuje jego biznesową wartość na 950 tysięcy złotych. Gwiazda ekranu przeszła już na aktorską emeryturę, a znaczny przypływ gotówki zawdzięcza występom w reklamie Banku ING oraz biznesowi winiarskiemu. Warto zaznaczyć, że Kondrat reklamuje produkty ING już od 15 lat, a jak podkreśla „Forbes”, tak długa współpraca gwiazd z jedną marką jest spotykana niezwykle rzadko.

Na pierwszym miejscu rankingu znalazła się kolejna gwiazda niemieckiej Borussii Dortmund oraz polskiej reprezentacji w piłce nożnej, Robert Lewandowski. Jego wartość w oczach reklamodawców wyniosła 1,057 miliona złotych. Jak podają eksperci pracujący dla magazynu, Lewandowski jest osobą, która została najwyżej w historii wyceniona przez reklamodawców i agencje marketingowe w Polsce.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Najlepiej wyceniane gwiazdy polskiego show-biznesu wg "Forbesa".

Podobne

Kursy walut 2020-08-07

+ więcej
  • EUR euro 4,4139 +0,09%  +0,38gr
  • USD dolar 3,7302 +0,17%  +0,62gr
  • GBP funt 4,8878 -0,27%  -1,31gr
  • CHF frank 4,0856 -0,34%  -1,40gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm