pieniadz.pl

Nowa definicja gwałtu w USA

sobota, 07-01-2012 godz. 08:08

Nowa definicja gwałtu w USA
Resort sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych zmienił obowiązującą od ponad 80 lat prawną definicję gwałtu. Do tej pory jako ofiary tego przestępstwa określała ona wyłącznie kobiety - czytamy na portalach Reuters.com oraz Chicagotribune.com.
W myśl nowej definicji gwałt to napaść na tle seksualnym na inną osobę, bez względu na płeć. Od teraz tego typu ataki na mężczyznę także będą traktowane jak gwałt. Zdaniem Prokuratora Generalnego Stanów Zjednoczonych Erica Holdera zmiana ta umożliwi skuteczną walkę z przestępcami.

Wprowadzona definicja mówi również, że gwałt może mieć miejsce nawet bez zastosowania przemocy fizycznej. Tak dzieje się, gdy osoba zgwałcona z powodu zaburzeń mentalności nie potrafiła wyrazić sprzeciwu.

Waszyngtońska organizacja Police Executive Research Forum przeprowadziła we wrześniu ubiegłego roku badanie w tej kwestii. Wynikało z niego, że 80% komendantów policji w największych miastach USA stwierdziło, iż obowiązująca od 1927 roku definicja gwałtu była "nieadekwatna".

Dane FBI pokazują, że w poprzednim roku w Stanach Zjednoczonych ofiarą gwałtu padła jedna na pięć kobiet oraz jeden na 72 mężczyzn. Komentatorzy twierdzą, że nowa definicja gwałtu przyczyni się do wzrostu tych statystyk. Zaznaczają także, iż nie pociąga ona za sobą zmian w federalnym czy stanowym prawie.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Nowa definicja gwałtu w USA.

Podobne

Kursy walut 2020-05-29

+ więcej
  • EUR euro 4,4503 +0,54%  +2,39gr
  • USD dolar 4,0031 -0,53%  -2,13gr
  • GBP funt 4,9213 -0,21%  -1,03gr
  • CHF frank 4,1621 +0,31%  +1,27gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm