pieniadz.pl

Noworoczny zamach w Turcji. 39 ofiar śmiertelnych, wielu rannych

niedziela, 01-01-2017 godz. 20:08

W noworoczną noc w Stambule doszło do zamachu terrorystycznego, w którym śmierć poniosło 39 osób. Ok. 70 osób jest rannych, w tym niektórzy ciężko, a 4 są w stanie krytycznym. Zabitych zostało co najmniej 16 obcokrajowców. Choć początkowo informowano, że napastnik został zabity przez policję, to jednak okazuje się, że policyjna obława nadal trwa.
W noworoczną noc w tureckim Stambule doszło do zamachu terrorystycznego przeprowadzonego w jednym z nocnych klubów, w których odbywała się impreza sylwestrowa. Ok. godziny 1:30 nieznany napastnik otworzył ogień do ludzi bawiących się w klubie „Reina”.

Spośród ok. 600 osób przebywających w klubie, 39 poniosło śmierć, a ok. 70 zostało rannych. Część osób znajduje się w stanie krytycznym. Ustalanie narodowości ofiar zajmuje sporo czasu. Choć klub był popularny wśród cudzoziemców, jak i gwiazd i celebrytów, to nie podano informacji o śmierci znanych osobistości.

Początkowe doniesienia na temat napastnika były niejasne. Mówiono m.in. że był w przebraniu św. Mikołaja, choć potem zmieniono tę wersję. Niektórzy świadkowie twierdzą, że zamachowiec kilkukrotnie zmieniał strój. W związku z tym wciąż nie ustalono też jednoznacznie, czy napastnik działał w pojedynkę, czy atak przeprowadziło kilka osób.

Już po kilku godzinach podawano informacje dotyczące narodowości części ofiar. Wiadomo było, że znaczna ich część to cudzoziemcy. Po pierwszej dobie i zidentyfikowaniu większości osób podano, że 25 spośród nich to obcokrajowcy. Wśród nich nie ma Polaków. Są to natomiast Irakijczycy, Libańczycy, Jordańczycy, Kanadyjczycy, Marokańczycy, Tunezyjczycy, Hindusi, Rosjanie, Izraelka, Libijczyk, a także obywatele Arabii Saudyjskiej i mieszkaniec Kuwejtu.

Nie wszyscy zginęli od kul, niektórzy utonęli podczas ucieczki przed zamachowcem, po skoku do płynących obok klubu wód Cieśniny Bosfor. W Stambule trwa wielka obława na zamachowca.

[AKTUALIZACJA]
Państwo Islamskie opublikowało nagranie, w którym oficjalnie przyznało się do przeprowadzenia zamachu w Stambule. Ostrzegła również, że planuje przeprowadzenie następnych zamachów. Turecka policja nadal poszukuje sprawcy noworocznego ataku.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Noworoczny zamach w Turcji. 39 ofiar śmiertelnych, wielu rannych.

Podobne

Kursy walut 2023-09-29

+ więcej
  • EUR euro 4,6356 +0,03%  +0,16gr
  • USD dolar 4,3697 -0,83%  -3,65gr
  • GBP funt 5,3464 -0,31%  -1,67gr
  • CHF frank 4,8030 +0,12%  +0,57gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm