pieniadz.pl

Nowy ranking miast najlepszych do życia

czwartek, 05-03-2015 godz. 11:11

Poznaliśmy nowy ranking miast najlepszych do życia. Opracowała go firma doradcza Mercer. Okazało się, że na 221 miejscowości bezkonkurencyjny był austriacki Wiedeń. Najgorzej żyje się natomiast w irackim Bagdadzie. W zestawieniu pojawiło się również polskie miasto. Była to stolica Dolnego Śląska, czyli Wrocław. Zajmował on dokładnie miejsce setne.
Wiemy już, w którym mieście świata żyje się najlepiej, a do którego nie warto się przeprowadzać. Firma doradcza Mercer sprawdziła warunki życia w 221 miastach całego globu i doszła do wniosku, że zdecydowanie najprzyjemniejsze życie można wieść w stolicy Austrii – Wiedniu. Ciekawostką jest fakt, że położona nad Dunajem stolica muzyki klasycznej jest liderem zestawienia już od 6 lat.

2. lokata należała do największego miasta leżącego w Szwajcarii, czyli Zurychu. Na najniższym miejscu podium znalazło się w tym roku nowozelandzkie Auckland. Pierwsza dziesiątka pokazuje, że w Niemczech panują świetne warunki do życia. Monachium zajęło 4. pozycję, a Dusseldorf oraz Frankfurt uplasowały się odpowiednio na 6. i 7. miejscu.

5. lokata przypadła kanadyjskiemu Vancouver, a na miejscu 8. uplasowało się kolejne szwajcarskie miasto – tym razem Genewa. Na pozycji 9. odnotowano stolicę Danii, czyli Kopenhagę. Pierwszą dziesiątkę miast, w których żyje się najlepiej zamyka australijskie Sydney. Należy podkreślić, że zarówno miasta australijskie, jak i kanadyjskie każdego roku zajmują wysokie pozycje w zestawieniach miejsc najdogodniejszych do życia.

Najgorsze warunki życia panują w stolicy Iraku – Bagdadzie. Wbrew pozorom, miasta leżące w krajach wschodzących poradziły sobie w tym roku całkiem nieźle, a analitycy z firmy Mercer wyróżnili niektóre z nich za wyjątkową poprawę w stosunku do ubiegłego roku oraz dynamiczny rozwój. Był to m.in. znajdujący się na setnym miejscu Wrocław.

Przy tworzeniu rankingu firma Mercer bierze pod uwagę szereg czynników wpływających na jakość życia w konkretnym mieście. Liczy się m.in. środowisko polityczne i społeczne, warunki ekonomiczne i socjokulturowe, a także opieka zdrowotna, dostęp do edukacji i jej poziom czy rozwinięta infrastruktura, dostęp do nieruchomości mieszkalnych.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Nowy ranking miast najlepszych do życia.

Podobne

Kursy walut 2023-03-31

+ więcej
  • EUR euro 4,6755 -0,10%  -0,46gr
  • USD dolar 4,2934 -0,25%  -1,09gr
  • GBP funt 5,3107 -0,13%  -0,70gr
  • CHF frank 4,6856 -0,26%  -1,24gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm