pieniadz.pl

Nowy ranking miast najlepszych do życia - Wrocław i Warszawa w zestawieniu

wtorek, 23-02-2016 godz. 17:05

Firma doradcza Mercer sporządziła kolejny ranking miast zapewniających najlepsze warunki do życia. W zestawieniu znalazły się dwie polskie miejscowości. Były to Warszawa i Wrocław. Najlepiej w całej Europie mieszka się natomiast w Wiedniu i Zurychu, co raczej nie jest szczególnym zaskoczeniem.
Firma doradcza Mercer przedstawiła najnowszy ranking miast stwarzających swoim mieszkańcom najlepsze warunki do życia. Znalazły się wśród nich dwie polskie metropolie. Poza miastem stołecznym, w zestawieniu pojawił się Wrocław. O ile Warszawa utrzymała swoją ubiegłoroczną pozycję, czyli lokatę 79., to stolica Dolnego Śląska awansowała o jedno oczko i znalazła się na miejscu 99.

Najlepszym miastem do życia na świecie są austriacki Wiedeń i szwajcarski Zurych, które od lat zajmują czołowe lokaty. Trzecią pozycję zajęło Auckland w Nowej Zelandii. W pierwszej dziesiątce znalazły się aż miasta leżące w Niemczech. Na miejscu 4. uplasowało się Monachium, a 6. i 7. lokata przypadła Dusseldorfowi oraz Frankfurtowi. Na pozycji 5. było kanadyjskie Vancouver. 

W pierwszej dziesiątce najlepszych miast świata znalazła się jeszcze szwajcarska Genewa, duńska Kopenhaga oraz australijskie Sydney. Poza tym wysoko uplasował się holenderski Amsterdam, nowozelandzkie Wellington, Berlin, Berno i Toronto. Wszystkie miasta były oceniane pod kątem 39 czynników wpływających na jakość życia. Do opracowania rankingu przeanalizowano sytuację w 450 miastach świata.

Wspomniane czynniki odpowiedzialne za jakość życia podzielono na 10 kategorii. Były to warunki społeczno-polityczne, społeczno-kulturowe, otoczenie ekonomiczne, a także transport publiczny, opieka zdrowotna, edukacja, środowisko naturalne, dostępność mieszkań, oferta konsumencka i warunki do rekreacji. Po raz pierwszy uwzględniono również bezpieczeństwo. W tej kategorii zwycięzcą był Luksemburg, a w pierwszej trójce znalazły się też Berno i Helsinki Wysoko był Zurych.

Jeżeli chodzi o miasta o najgorszych warunkach życia, to niechlubnym liderem był Bagdad, który znalazł się na ostatnim miejscu całego rankingu.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Nowy ranking miast najlepszych do życia - Wrocław i Warszawa w zestawieniu.

Podobne

Kursy walut 2020-08-06

+ więcej
  • EUR euro 4,4101 +0,28%  +1,22gr
  • USD dolar 3,7240 +0,26%  +0,97gr
  • GBP funt 4,9009 +0,71%  +3,44gr
  • CHF frank 4,0996 +0,46%  +1,86gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm