pieniadz.pl

Państwo pomoże w zakupie wyprawki szkolnej dla dziecka

wtorek, 12-08-2014 godz. 14:02

Jako, że zakup podręczników szkolnych wiąże się ze znacznym wydatkiem, to w tym roku państwo po raz kolejny pomoże w skompletowaniu szkolnej wyprawki dzieciom pochodzącym z rodzin o niskich dochodach. Żeby jednak otrzymać tego typu bezzwrotne dofinansowanie, należy złożyć stosowny wniosek u dyrektora szkoły, do której uczęszcza dziecko.
To już trzynasty raz, kiedy Ministerstwo Edukacji Narodowej zdecydowało się wesprzeć rodziców w zakupie podręczników szkolnych dla dzieci. Bezzwrotne dofinansowanie przysługuje tym uczniom, których rodziny zyskują dochód nieprzekraczający 539zł na jednego członka rodziny. Oprócz tego, opcja ta jest kierowana do rodziców dzieci o różnych stopniach upośledzenia.

Na pomoc w zakupie podręczników dla dzieci pochodzących z rodzin będących w trudnej sytuacji finansowej przeznaczono w tym roku łącznie 156 milionów złotych. 5% z całej puli pieniędzy przeznaczonych na dofinansowania ma zostać przekazane na pomoc osobom znajdującym się w nadzwyczajnej sytuacji. Chodzi tu o osoby, które zostały ciężko doświadczone przez los, jak również o dzieci pochodzące z rodzin wielodzietnych. Ogółem, z pomocy ma skorzystać nawet 500 tysięcy uczniów.

Dopłata może mieć różną wysokość w zakresie od 175zł do 770zł. Możliwość dofinansowania została przewidziana głównie ze względu na drogie komplety podręczników do konkretnych klas. W pierwszej kolejności dopłaty kierowane są do uczniów klas II, III oraz IV szkół podstawowych. Poza tym, oferuje się je z myślą o uczniach III klasy szkół ponadgimnazjalnych.

Poza wsparciem ze strony MEN, rodzice dzieci w wieku szkolnym mogą liczyć również na pomoc ze strony Caritasu, który już po raz szósty organizuje akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Jest ona kierowana do najuboższych rodzin, które mają szansę otrzymać wyposażony tornister dla pociechy. Znajdą się w nim zarówno podręczniki, jak również akcesoria szkolne, które Caritas otrzymuje głównie od wydawców i producentów.

Część wyposażenia kupowana jest za pieniądze uzyskane od darczyńców. W ubiegłym roku, dzięki działaniom Caritasu pomoc dotarła do ok. 30 tysięcy polskich uczniów. Akcję może wesprzeć każdy, kto wyśle stosowny SMS na numer podany na oficjalnej stronie Caritas Polska.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

polskagola (13.08.2014 09:11)

ok

Podobne

Kursy walut 2020-08-05

+ więcej
  • EUR euro 4,3979 -0,18%  -0,81gr
  • USD dolar 3,7143 -0,59%  -2,21gr
  • GBP funt 4,8665 -0,33%  -1,63gr
  • CHF frank 4,0810 +0,01%  +0,04gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm