pieniadz.pl

Poczta Polska proponuje nową usługę – Ekspres Pieniężny

wtorek, 03-07-2012 godz. 16:04

Już od dłuższego czasu Poczta Polska zapowiadała wprowadzenie zmian, które miałyby uchronić ją przed silną konkurencją ze strony firm kurierskich. Zmiany te miały polegać na unowocześnieniu i rozszerzeniu usług. Wśród wielu pomysłów na optymalizację działań pocztowych, pojawił się Ekspres Pieniężny. Przekaz pieniędzy poprzez Pocztę Polską miałby być szybszy, niż usługi proponowane przez banki.
Jak szybko środki finansowe byłyby przekazywane poprzez Ekspres Pieniężny? W niemal zawrotnym tempie 10 minut! Taki sam czas odbioru od nadawcy i dostarczenia do adresata obowiązywałby bez względu na to, do jakiego miejsca w Polsce przesyłane byłyby pieniądze. Ta forma przekazów finansowych jest szybsza, niż usługi wielu banków. W instytucjach finansowych jedynie środki przesyłane pomiędzy dwoma kontami założonymi w tym samym banku dostarczane są natychmiast. Przelewy do banków zewnętrznych są realizowane w czasie od kilku godzin do nawet kilku dni.

Ekspres Pieniężny rusza w wakacje, ponieważ Poczta Polska liczy na to, iż właśnie teraz będzie największy popyt na tego typu usługi. To szczególnie wygodne rozwiązanie dla rodziców, którzy będą chcieli dofinansować dzieci przebywające na obozach czy koloniach. Szybkie przekazy pieniężne przydadzą się również wyjeżdżającym dorosłym.

Komfort przesyłania środków finansowych poprzez Ekspres Pieniężny to zasługa nie tylko samego tempa, ale również prostoty procedur. Do odbioru nie potrzebujemy żadnych dokumentów identyfikacyjnych. Podczas przesyłania pieniędzy poczta nadaje specjalny numer, nazywany Unikalnym Identyfikatorem EP-PZW i to na jego podstawie wydawane są wysłane środki.

Ponadto, pieniądze można nadać nie tylko odwiedzając placówkę pocztową, ale również zlecić ich nadanie drogą internetową, co dodatkowo podnosi wygodę usług. W zależności od preferencji klienta, pieniądze mogą zostać dostarczone do wskazanego przez nadawcę urzędu pocztowego, bądź też bezpośrednio do drzwi odbiorcy. Jeżeli zdecydujemy się na tę drugą opcję, to listonosz przyniesie gotówkę w czasie nie dłuższym, niż 6 godzin.

Co prawda, ceny za usługi Ekspresu Pieniężnego nie należą do najniższych, jednak w porównaniu z podobnymi ofertami proponowanymi przez konkurencyjne firmy, nie wypadają źle. Stała opłata za przesył pieniędzy poprzez ekspres wynosi 14zł. Do tego należy dodać jeszcze 1% od wysokości dokonywanego przelewu.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

jot (16.07.2014 04:10)

czy poczta polska prowadzi jakis rejestr tych osob ktore odebraly przelew? UWAGA NA OSZUSTOW PODSZYWAJACYCH SIE POD RODZINE I WYLUDZAJACYCH PIENIADZE (pod pretekstem ze sa w tarapatach!!!)

asiek (15.07.2015 16:20)

Mam pytanie czy można podac przekaz pieniezny i osoba odbierajaca odbierze pieniadze w ten sam dzień???

seba33 (15.07.2015 16:43)

prawdopodobnie można tak zrobić że w ten sam dzień możesz odebrać kase tylko chyba ci jest potrzebny jakiś kod na który odbierasz te pieniądze tak przynajmniej ja kiedyś robiłem gdy wysłała mi kase mama przez pocztę ale to już dawno było. Więc teraz nie wiem jak jest

Michalina (22.01.2017 12:01)

fajny ten ekspres pieniężny kiedyś na wczasach też mi z domu wysłali i doszło bardzo szybko a kod przychodzi smsem koszt takiej usługi to 20 zł.

Podobne

Kursy walut 2023-06-05

+ więcej
  • EUR euro 4,4851 -0,66%  -2,97gr
  • USD dolar 4,1933 +0,07%  +0,30gr
  • GBP funt 5,2031 -0,97%  -5,12gr
  • CHF frank 4,6041 -0,63%  -2,91gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm