pieniadz.pl

Polacy są zadowoleni ze swojej pracy

wtorek, 11-07-2017 godz. 16:04

Instytut Badawczy Randstad sprawdził w maju stopień zadowolenia Europejczyków z wykonywanej przez nich pracy. Wyniki sondażu pozytywnie wypadły m.in. w Polsce. Okazało się, że 77% rodaków jest usatysfakcjonowanych pełnionym stanowiskiem. 86% nie boi się utraty pracy, bo jest przekonanych, że znajdzie inne zatrudnienie, przy czym według 80% będzie ono podobne do poprzedniego.
Majowe badania pokazały, że obywatele naszego kraju w większości są zadowoleni z wykonywanej pracy. Instytut Badawczy Randstad przeprowadził sondaż na grupie 844 Polaków. Wynika z niego, że 77% rodaków ma dobre zdanie na temat swojej sytuacji zawodowej. O ocenę pracy zapytano zarówno osoby zatrudnione w ramach umów o pracę, jak i umów cywilnoprawnych, wykonujące obowiązki zawodowe min. 25 godzin tygodniowo.

Polacy nie tylko okazali się zadowoleni z pracy, ale również pewni swojej pozycji na rynku. Aż 80% uważa, że w razie zwolnienia już na przestrzeni pierwszych 6 miesięcy znajdzie pracę na podobnym stanowisku. To wzrost o 6 punktów procentowych w porównaniu do poprzedniego kwartału. 86% uznało, że będzie w stanie znaleźć jakiekolwiek zatrudnienie. To także poprawa, bo w poprzedniej edycji pozytywnych odpowiedzi było o 3 p. p. mniej.

Ponadto z badania Randstad dowiedzieliśmy się, że na przestrzeni poprzednich 6 miesięcy 27% ankietowanych zmieniło pracę. Chodziło zarówno o przeniesienie do innej firmy, jak i zmianę obejmowanego stanowiska. Najczęściej pytani argumentowali swoje decyzje chęcią poprawy warunków pracy, dążeniem do zmian w życiu i odgórnymi zmianami w firmie.

Oprócz tego Randstad zapytał Polaków o opinię na temat jakości pracy, jaka jest oferowana przez pracodawców funkcjonujących na terenie Polski. Po raz pierwszy w historii znaleźliśmy w trójce krajów o najwyższym procencie pracowników zadowolonych z warunków pracy. Z odsetkiem wspomnianych 77% obywateli cieszących się ze swojej pracy, dzielimy wynik z Holandią, Norwegią i Luksemburgiem.

Bardziej zadowoleni ze swojej sytuacji zawodowej są w Europie wyłącznie Austriacy i Duńczycy. W tych państwach korzystnie o swojej pracy wypowiada się aż 79% ankietowanych.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Polacy są zadowoleni ze swojej pracy.

Podobne

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej
  • EUR euro 4,3190 +0,17%  +0,74gr
  • USD dolar 3,9803 -0,30%  -1,19gr
  • GBP funt 5,0420 +0,03%  +0,16gr
  • CHF frank 4,5332 +0,09%  +0,40gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm