pieniadz.pl

Polacy zainteresowani darmowymi działkami w Szwecji

środa, 28-03-2012 godz. 08:08

Polska Agencja Prasowa poinformowała, że setki zgłoszeń z naszego kraju otrzymał pracownik szwedzkiej gminy Nordmaling w sprawie ogłoszenia o przekazaniu za darmo 100 działek osobom chcącym wybudować na nich domy.
W rozmowie ze szwedzką telewizją SVT Sune Hoeglander z gminy Nordmaling przyznał, że nigdy nie spotkał się z czymś podobnym. Polacy, których zainteresował gminna oferta, dzwonili pod numer wskazany na stronie internetowej nawet w nocy.

Gmina Nordmaling położona jest na północy Szwecji, nad Zatoką Botnicką. Postanowiła ona przekazać bezpłatnie 100 działek osobom, które zadeklarują, iż wybudują na nich domy. W ten sposób samorząd zamierza pozyskać nowych mieszkańców i przeciwdziałać wyludnieniu.

Urzędnicy postanowili nawet zatrudnić tłumacza, aby ułatwić komunikację z Polakami. Hoeglander zaznaczył: "Teraz będziemy odpowiadać na otrzymane e-maile oraz prosić zgłaszających się o przesłanie krótkiej informacji o sobie. Następnie czeka nas trudne zadanie związane z wyborem" - podała Polska Agencja Prasowa.

Początkowo gmina Nordmaling miała spore trudności ze znalezieniem chętnych do osiedlenia się na jej terenie. Pomysł ten nie zrobił furory wśród szwedzkich obywateli, a spoza Szwecji zgłaszali się jedynie Niemcy. Wszystko zmieniło się, gdy sprawa zainteresowała Polaków.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Polacy zainteresowani darmowymi działkami w Szwecji.

Podobne

Kursy walut 2020-08-03

+ więcej
  • EUR euro 4,4168 +0,22%  +0,96gr
  • USD dolar 3,7499 +0,90%  +3,33gr
  • GBP funt 4,9125 +0,69%  +3,35gr
  • CHF frank 4,0887 -0,14%  -0,59gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm