pieniadz.pl

Polacy źle oceniają NFZ i ZUS, ale mają dobre zdanie na temat NBP

czwartek, 26-03-2015 godz. 16:04

Tagi: NFZZUSCBOS
Centrum Badania Opinii Społecznej dowiedziało się, którym instytucjom Polacy ufają najbardziej, a które cieszą się tylko niewielkim zaufaniem. Okazało się, że najgorzej oceniamy Narodowy Fundusz Zdrowia i Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a najlepiej Narodowy Bank Polski.
Polacy nie ufają ani Narodowemu Funduszowi Zdrowia, ani Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych. Taki wniosek wysnuwa się po przejrzeniu wyników sondażu przeprowadzonego w dniach 5-11 marca br. przez Centrum Badania Opinii Społecznej.

Okazuje się, że negatywnie do działalności NFZ odnosi się aż 75% obywateli naszego kraju. W związku z tym, jest to jednostka musząca liczyć się z największą niechęcią ze strony Polaków. Tylko 18% ankietowanych pozytywnie ocenia NFZ, natomiast 7% nie potrafiło określić swojego stosunku do tego podmiotu.

Na drugim miejscu niechlubnego rankingu znalazł się w marcu ZUS, którego pracę źle oceniło 59% respondentów. Niemniej jednak 28% Polaków było zadowolonych z jego działań, a 13% stwierdziło, że nie ma zdania na ten temat.

Z sondażu dowiedzieliśmy się także, że 37% pytanych krytykowało działalność Otwartych Funduszy Emerytalnych, ale 18% Polaków odnosiło się do niej pozytywnie. Aż 45% pytanych nie potrafiło ocenić OFE. Były to głównie osoby w starszym wieku, których działalność podmiotu już nie dotyczy.

Najbardziej zadowoleni jesteśmy z działania Narodowego Banku Polskiego. Zdecydowana większość, bo 53% pytanych pozytywnie ocenia jednostkę dowodzoną przez Marka Belkę, co i tak oznacza pogorszenie, ponieważ pół roku wcześniej było to 58% respondentów. Z krytyką NBP spotyka się wśród 15% Polaków, a 32% ankietowanych nie potrafiło ustosunkować się do działalności centralnego banku naszego kraju.

Najwyraźniej niewiele wiemy o Giełdzie Papierów Wartościowych, bo ocenić jej działania nie potrafiło 66% pytanych przez CBOS obywateli. Mimo to 28% Polaków chwali jej działania, natomiast 6% odnosi się wobec nich krytycznie.

Ponadto CBOS zapytał o opinię na temat działalności NSZZ „Solidarność”. Chwaliło ja 33% ankietowanych, a krytykowało 38% pytanych. 29% respondentów nie miało swojego zdania. Zapytano też o OPZZ, które skrytykowało 36% ankietowanych. Pozytywnie do jednostki odnosiło się 25% Polaków, a 39% nie określiło swojego stosunku do podmiotu.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Polacy źle oceniają NFZ i ZUS, ale mają dobre zdanie na temat NBP.

Podobne

Kursy walut 2020-09-18

+ więcej
  • EUR euro 4,4574 +0,13%  +0,60gr
  • USD dolar 3,7585 -0,34%  -1,28gr
  • GBP funt 4,8811 -0,13%  -0,63gr
  • CHF frank 4,1378 -0,08%  -0,32gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm