pieniadz.pl

Polaku, przeprogramuj telewizor!

sobota, 15-02-2014 godz. 11:11

Od dzisiaj, 15 lutego, Telewizja Polska udostępniać będzie dwa nowe kanały. Żeby jednak mieć do nich dostęp, koniecznie trzeba przeprogramować odbiorniki telewizji naziemnej. Pierwszą stacją, która pojawi się w polskiej telewizji będzie kanał dla dzieci TVP ABC. Drugi to znana już w wielu kręgach stacja TV Trwam, która jednak dopiero teraz będzie udostępniona do powszechnego odbioru naziemnego.
Od soboty 15 lutego Polacy będą mogli korzystać z dwóch nowych kanałów telewizji naziemnej. Pierwszym jest telewizja prowadzona przez o. Tadeusza Rydzyka, TV Trwam, która do tej pory dostępna była jedynie na platformie cyfrowej TVP. W 2013r. podjęto jednak decyzję, że będzie ona nadawana drogą naziemną w sygnale cyfrowym, przy wykorzystaniu sygnału multipleksu pierwszego, czyli MUX-1.

Początkowo Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ustaliła, że ta sytuacja potrwa do 28 kwietnia, a po tym terminie zwolnione przez Telewizję Polską mają zostać miejsca TVP1 HD, TVP2 HD oraz TVP Info. Okazało się jednak, że doszło do konfliktów między zarządcami TV Trwam a przedstawicielami TVP. Ostatecznie udało się dojść do porozumienia zgodnie, z którym miejsce dla stacji społeczno-religijnej zostało udostępnione już 15 lutego.

Jeżeli natomiast chodzi o kanał TVP ABC, to jest to stacja stworzona z myślą o najmłodszych widzach. Zarząd TVP podkreślał już od pewnego czasu, że skrócony czas Wieczorynek zostanie w pewien sposób zrekompensowany i dzieci już wkrótce będą mogły korzystać z kanału dostosowanego właśnie do ich potrzeb. Tak też się stało.

Od dzisiaj dzieci mogą oglądać pierwszy publiczny i zupełnie bezpłatny kanał poświęcony tylko im. Na TVP ABC pojawiać będą się bajki oraz programy dla dzieci w różnym wieku. Jego twórcy podkreślają, że będą to produkcje nie tylko bawiące, ale także uczące i korzystnie wpływające na wszechstronny rozwój najmłodszych.

Poza filmami animowanymi pochodzącymi z polskich wytwórni, TVP ABC emitować będzie również programy edukacyjne, seriale, a nawet Teatr Telewizji dla dzieci. Stacja stawiać będzie na klasykę, więc nie zabraknie bajek najpopularniejszych wśród polskich maluchów, czyli „Pszczółki Mai”, „Misia Uszatka” czy „Smerfów”.

TVP ABC zapowiada, że zamierza dynamicznie się rozwijać i poszerzać zakres emitowanych programów. Początkowo mają one być kierowane głównie do dzieci w wieku 3-7 lat, jednak pojawiają się zapewnienia, że nie zabraknie też programów dla starszych widzów, w wieku do 12. roku życia.

Najważniejsze jest jednak to, że TVP ABC gwarantuje programy i filmy wysokiej jakości, dokładnie sprawdzone przez specjalistów, więc włączając ten kanał naszym pociechom, możemy mieć pewność, że nie natrafią na żadne nieodpowiednie treści.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Polaku, przeprogramuj telewizor!.

Podobne

Kursy walut 2020-11-27

+ więcej
  • EUR euro 4,4843 +0,23%  +1,01gr
  • USD dolar 3,7614 +0,07%  +0,28gr
  • GBP funt 5,0239 +0,04%  +0,18gr
  • CHF frank 4,1477 +0,30%  +1,24gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm