pieniadz.pl

Praca w dniu Wszystkich Świętych - na czym można zarobić?

środa, 01-11-2017 godz. 20:08

Jak co roku w dniu Wszystkich Świętych, tak i dziś wiele osób skupiło się nie tylko na odwiedzeniu grobów bliskich im osób, ale także na pracy. Wielu z nich chwyciło się dodatkowego zarobku przy czynnościach związanych wyłącznie z tym jednym świętem. Niektórzy pracowali już kilka tygodni wcześniej, np. czyszcząc groby. W jakich branżach i ile można było zarobić?
1 listopada to dla większości Polaków dzień odwiedzania grobów bliskich rodzin i wspominania tych, którzy odeszli. Niemniej jednak, żeby jedni mogli świętować, drudzy muszą zadbać o to, by dzień Wszystkich Świętych został bezproblemowo przygotowany. Poza producentami zniczy i kwiatów, wiele do zrobienia mają także ci, którzy wykonują prace drobne, ale niezbędne w tym czasie.

Samo wytworzenie zniczy, wiązanek oraz kwiatów doniczkowych to nie wszystko. Trzeba je jeszcze sprzedać. Część artykułów tego typu trafia do sklepów, jednak wiele osób woli kupować je w dogodniejszych warunkach, czyli przy samych nekropoliach. Sprzedawcy handlujący przy cmentarzach pojawiają się zwykle już na tydzień przed 1 listopada. Ich stoiska najczęściej otwarte są przez min. 10 godzin dziennie, bez względu na pogodę. Praca dorywcza na takim stanowisku daje zarobek wahający się od 10 do 20zł netto za godzinę.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Praca w dniu Wszystkich Świętych - na czym można zarobić?.

Podobne

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej
  • EUR euro 4,3190 +0,17%  +0,74gr
  • USD dolar 3,9803 -0,30%  -1,19gr
  • GBP funt 5,0420 +0,03%  +0,16gr
  • CHF frank 4,5332 +0,09%  +0,40gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm