pieniadz.pl

Prawo miasta San Francisco niestraszne firmie McDonald’s

sobota, 03-12-2011 godz. 11:11

Prawo miasta San Francisco niestraszne firmie McDonald’s
Z początkiem tego miesiąca miasto San Francisco zakazało dodawania zabawek do dziecięcych posiłków, które zawierają zbyt dużo tłuszczu i cukru. Władze miały nadzieję, że w ten sposób ukrócą praktyki stosowne przez McDonald’s i inne duże sieci restauracji albo spowodują, iż obniżą one wartości wyżej wymienionych składników w serwowanym przez nie jedzeniu - donosi portal The New American.
Okazało się jednak, że istnieje jeszcze jedna opcja. Franczyzobiorcy McDonald’s w San Francisco - zamiast zmniejszyć ilość tłuszczu, cukru i soli na korzyść owoców i warzyw - postanowili pobierać 10 centów za każdą zabawkę dodaną do zestawu Happy Meal. Jednocześnie firma zaznaczyła, że zakup zabawek bez zestawu nie będzie możliwy.

Koncern zaznacza, że pieniądze uzyskane ze sprzedaży zabawek zostaną przeznaczone na budowę Ronald McDonald Hause. Są to mieszkania zarządzane przez fundację dobroczynną McDonald’s, która oferuje kwaterunek rodzinom z chorymi dziećmi.

San Francisco jest pierwszym dużym miastem USA, które postanowiło w ten sposób rozwiązać problem darmowych dodatków do dziecięcych zestawów. Wcześniej na ten krok zdecydowało się hrabstwo Santa Clara.

McDonald's Corporation to sieć barów szybkiej obsługi. Firma została założona 15 maja 1940 r. w San Bernardino w Kalifornii przez braci Dicka i Maca McDonaldów. Od 1953 r. udziela franczyz. Jako spółka akcyjna jest ona notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE) od 5 stycznia 1966 r. Warto wspomnieć, że McDonald's Corporation jest również właścicielem innych marek związanych z gastronomią: Aroma Café, Boston Market, Donatos Pizza i Pret a Manger.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Prawo miasta San Francisco niestraszne firmie McDonald’s.

Podobne

Kursy walut 2019-11-18

+ więcej
  • EUR euro 4,2884 +0,18%  +0,77gr
  • USD dolar 3,8767 -0,21%  -0,81gr
  • GBP funt 5,0257 +0,49%  +2,43gr
  • CHF frank 3,9133 -0,19%  -0,73gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm