pieniadz.pl

Pretendenci do Białego Domu grożą Iranowi

czwartek, 17-11-2011 godz. 09:09

Pretendenci do Białego Domu grożą Iranowi
Faworyci Partii Republikańskiej do nominacji prezydenckiej oznajmili, że po objęciu władzy użyją siły, by nie dopuścić do uzbrojenia się Iranu w broń atomową.
Konflikt z Iranem był jednym z tematów debaty telewizyjnej republikańskich pretendentów do Białego Domu. Wszyscy oni skrytykowali prezydenta Baracka Obamę za zbyt miękką postawę wobec Islamskiej Republiki. Zdaniem byłego gubernator Massachusetts Mitta Romneya, jeśli sankcje nałożone na Iran nie przyniosła efektów, trzeba będzie zastosować akcję zbrojną w celu zniszczenia jego instalacji atomowych - poinformowała Polska Agencja Prasowa.

W podobnym tonie wypowiadał się były przewodniczący Izby Reprezentantów Newt Gingrich, który stwierdził, że należy podjąć wszelkie niezbędne kroki, aby nie dopuścić do zaopatrzenia się Teheranu w broń nuklearną. Z kolei Barack Obama w kwestii irańskiego programu jądrowego niezmiennie twierdzi, iż "nie wyklucza żadnej opcji". Kładzie jednak nacisk na dyplomację i sankcje.

Z najnowszego raportu Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) wynika, iż Iran jest bliski zbudowania broni nuklearnej. Teheran zaprzecza i utrzymuje, że oenzetowska agencja służy Stanom Zjednoczonym.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Pretendenci do Białego Domu grożą Iranowi.

Podobne

Kursy walut 2019-10-21

+ więcej
  • EUR euro 4,2775 -0,16%  -0,69gr
  • USD dolar 3,8307 -0,51%  -1,96gr
  • GBP funt 4,9709 +0,08%  +0,38gr
  • CHF frank 3,8899 -0,18%  -0,70gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm