pieniadz.pl

Rick Santorum zrównał się z Mittem Romneyem

Rick Santorum
Mitt Romney stracił pozycję samotnego lidera w rywalizacji do nominacji prezydenckiej z ramienia Partii Republikańskiej. Najnowsze badania pokazują, że z byłym gubernatorem Massachusetts zrównał się popierany przez konserwatystów były senator Rick Santorum – czytamy na portalu Wprost.pl, który powołuje się na PAP.
Sondaż gazety "New York Times” i telewizji CBS News pokazuje, że na Santoruma chce oddać glos 30% ankietowanych wyborców. Romney może liczyć natomiast na 27-procentowe poparcie. Komentatorzy podkreślają, że różnica ta mieści się w granicach błędu statystycznego, przy czym liczba wyborców przychylnych byłemu senatorowi zdecydowanie rośnie. W myśl tego samego badania Newt Gingrich ma 10-procentowe poparcie, a Ron Paul - 12-procentowe. Inne sondaże opinii publicznej dają podobny obraz rywalizacji między Romneyem a Santorumem. Przykładowo: według badania Pew Research Center pierwszy zdobył 30% głosów, a drugi - 28%.

Romney chcąc odzyskać pozycję prowadzi ostrą kampanię wymierzoną w swojego najgroźniejszego rywala. Sztab byłego gubernatora Massachusetts korzystając z wielomilionowych funduszy na kampanię i poparcia elit Partii Republikańskiej sponsoruje dziesiątki spotów telewizyjnych, w których atakuje Santorum. Były senator przedstawiany jest jako typowego waszyngtońskiego insider, który nie liczy się z pieniędzmi podatników.

Z sondażu "New York Times” i telewizji CBS News wynika również, że żaden z faworytów Partii Republikańskiej nie byłby w stanie wygrać wyborów z Barackiem Obamą. Romney przegrałby z obecnym prezydentem Stanów Zjednoczonych 44 do 52% głosów, a Santorum 43 do 53% głosów - poinformowała PAP.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Rick Santorum zrównał się z Mittem Romneyem.

Podobne

Kursy walut 2019-11-19

+ więcej
  • EUR euro 4,2928 +0,10%  +0,44gr
  • USD dolar 3,8786 +0,05%  +0,19gr
  • GBP funt 5,0238 -0,04%  -0,19gr
  • CHF frank 3,9113 -0,05%  -0,20gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm