pieniadz.pl

Roman Polko: Polacy nie są bezpieczni

poniedziałek, 23-01-2012 godz. 11:11

Polscy żołnierze
Generał Roman Polko w rozmowie z tygodnikiem "Uważam Rze" oznajmił, że Polacy mają złudne poczucie bezpieczeństwa. Faktycznie nie posiadamy żadnych gwarancji w tym względzie, a wojskowe ćwiczenia nadal prowadzone są na pokaz.
Według byłego dowódcy GROM obecnie sąsiedzi Polski nie mają "agresywnych zamiarów wojskowych", a ich armie także zmagają się z kryzysem. Nie oznacza to jednak, że nasz kraj ma zagwarantowane bezpieczeństwo. Polko podkreśla, że wojsko musi być przygotowane na najgorsze scenariusze i ćwiczyć nawet najbardziej nierealne warianty.

Generał podkreśla, że aktualnie 10% polskich żołnierzy posiada doświadczenie bojowe, a reszta jest armią zawodową, która "w rzeczywistości wcale nie lepszą niż ta, która była z poboru". - Żołnierz nadal dostaje kałasznikowa, mieszka w tych samych koszarach. Wcale nie umie więcej niż ten z poboru - mówi Polko. Na niskie umiejętności wojskowych przekłada się brak sprzętu i szkoleń. Jego zdaniem stan lotnictwa jest zły, a Marynarka Wojenna właściwie się rozpada.

Roman Polko twierdzi także, że spory problem stanowi to, że żołnierze czują, iż armia nie jest ważna dla rządzących, którzy wprowadzają chaos w jej strukturach. Wskutek tego w poprzednim roku dwa razy więcej wojskowych odeszło ze służby niż w latach poprzednich. Według niego żołnierze, którzy odchodzą, często należą do tych najlepszych.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Roman Polko: Polacy nie są bezpieczni.

Podobne

Kursy walut 2020-08-10

+ więcej
  • EUR euro 4,4023 -0,26%  -1,16gr
  • USD dolar 3,7393 +0,24%  +0,91gr
  • GBP funt 4,8904 +0,05%  +0,26gr
  • CHF frank 4,0843 -0,03%  -0,13gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm