pieniadz.pl

Rosja przygotowuje się do wybuchu wojny

wtorek, 17-01-2012 godz. 11:11

Rosyjskie wojsko
Portal Rt.com poinformował, iż rosyjski resort obrony przygotowuje się do największych ćwiczeń wojskowych w tym roku. Manewry otrzymały nazwę "Kaukaz", a ich celem będzie przygotowanie się armii Rosji na ewentualny konflikt między Stanami Zjednoczonymi i Izraelem a Iranem. Komentatorzy podkreślają, że od listopada poprzedniego roku wyraźnie wzrosło napięcie wokół irańskiego programu nuklearnego, któremu sprzeciwia się Waszyngton i jego sojusznicy - czytamy na portalu Wp.pl, który powołuje się na PAP.
Zdaniem Wiktora Mizina z Instytutu Oceny Strategicznej manewry mogą być dobrą okazja do pokazania nowej potęgi militarnej Rosji. Ćwiczenia mają się odbyć w sierpniu na terenie południowej Rosji, Abchazji, Południowej Osetii i Armenii. Będą one miały na celu przygotowanie się do ewentualnej wojny między Iranem a USA i Izraelem. Przypomnijmy, że Waszyngtonowi i jego sojusznikom nie odpowiada program nuklearny Islamskiej Republiki.

W poprzednim miesiącu Moskwa ostrzegła izraelskie władze przed operacją wojskową skierowaną przeciwko Iranowi. Zdaniem ekspertów Rosjanie obawiają się, że Tel Awiw wciągnie Waszyngton w konflikt zbrojny, który stałby się katastrofą dla całego regiony.

Tymczasem USA przewidują nałożenie sankcji wobec instytucji finansowych prowadzących interesy z bankiem centralnym Iranu. Ponadto Amerykanie namawiają do zaprzestania importowania ropy z Islamskiej Republiki. Nad wprowadzeniem sankcji wobec Teheranu zastanawia się również Unia Europejska. Krytycznie o tych działania wypowiada się Rosja i Chiny.

Z kolei Iran grozi, że jeśli sankcje zostaną wprowadzone w życie, to on zablokuje cieśninę Ormuz, przez którą przebiega strategiczny szlak transportu ropy naftowej. Kilka dni temu duchowy przywódca tego kraju ajatollah Ali Chamenei oznajmił, że sankcje nie złamią irańskiego narodu - czytamy na portalu Wp.pl.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Misiek123 (18.01.2012 15:10)

Przecież Rosja każdego roku przeprowadza takie manewry. Te artykuly i newsy o przygotowaniach do wojny to tylko plotki i nie ma co cih brac na powaznie.

Koles34 (19.01.2012 22:37)

W kazdej plotce jest ziarenko prawdy :-) ja np. w ogole bym sie nie zdziwil jakby usa zaatakowaly Izrael.

Podobne

Kursy walut 2020-06-05

+ więcej
  • EUR euro 4,4443 +0,22%  +0,96gr
  • USD dolar 3,9217 -0,90%  -3,56gr
  • GBP funt 4,9563 +0,05%  +0,27gr
  • CHF frank 4,0948 -0,59%  -2,42gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm