pieniadz.pl

Rośnie odsetek Polaków chcących przeprowadzenia nowych wyborów

wtorek, 22-12-2015 godz. 16:04

Instytut Badań Rynkowych i Społecznych przedstawił wyniki sondażu przeprowadzonego w dniach 16-17 grudnia na grupie 1100 pełnoletnich Polaków. Wynika z niego, że większość, bo ponad 49% Polaków chce przeprowadzenia ponownych wyborów parlamentarnych. Przeciwnych jest temu jednak 46,9% ankietowanych. Pozostałe osoby nie mają zdania na ten temat.
IBRiS, Instytut Badań Rynkowych i Społecznych przeprowadził w połowie grudnia badanie na grupie 1100 losowo wybranych, pełnoletnich Polaków dotyczące ich stosunku do przeprowadzenia ponownych wyborów parlamentarnych. Okazało się, że większość ankietowanych popiera ten pomysł.

Dane zebrane przez IBRiS wskazały, że 49,4% Polaków uważa, iż ponowne wybory do Parlamentu są nam potrzebne. Przeciwnego zdania było 46,9% pytanych. Zdania w tym temacie nie miało natomiast 3,6% respondentów. Widać zatem, że polskie społeczeństwo jest wyraźnie podzielone w swoich opiniach na temat działalności obecnego rządu kierowanego przez premier Beatę Szydło.

Pewnym zaskoczeniem może być również fakt, że liderem zaufania został Ryszard Petru, lider partii Nowoczesna. Wciąż wysoko plasuje się Paweł Kukiz prowadzący ugrupowanie Kukis’2015, który w tym zestawieniu zajął 2. pozycję. Na 3. miejscu wśród polityków cieszących się największym zaufaniem, znalazła się była premier Ewa Kopacz.

Widoczny był za to spadek zaufania nie tylko do szefowej rządu Beaty Szydło, ale też do prezydenta Andrzeja Dudy oraz do przewodniczącego Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Zdaniem ekspertów, taka sytuacja powinna poważnie zaniepokoić członków PiS, ponieważ wyraźne spadki zaufania dotyczą ich najważniejszych polityków.

Szczególnie mocno pogorszyły się notowania głowy państwa. Andrzejowi Dudzie ufa już tylko niewiele ponad 34% Polaków, podczas gdy nieco ponad 51% pytanych nie darzy go zaufaniem.

Rośnie natomiast zaufanie do nowych twarzy na polskiej scenie politycznej. Przed ostatnimi wyborami niewielu Polaków kojarzyło Adriana Zandberga, a obecnie jest jednym z tych polityków, którzy częściej darzeni są zaufaniem niż nieufnością. W podobnej sytuacji jest były szef Ministerstwa Obrony Narodowej Tomasz Siemioniak.

Opinie Polaków na temat aktualnych władz potwierdza sondaż przeprowadzony przez TNS Polak. Według niego, 49% Polaków negatywnie odnosi się do pracy rządu, a chwali ją 36% pytanych. Niemniej jednak, z tych badań wynika też, że więcej jest osób zadowolonych z działań Beaty Szydło i Andrzeja Dudy niż tych niezadowolonych. Dobrze o premier mówi 41% a źle – 37%. W przypadku prezydenta pozytywnych opinii jest 47% a negatywnych - 36%.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Rośnie odsetek Polaków chcących przeprowadzenia nowych wyborów.

Podobne

Kursy walut 2020-09-18

+ więcej
  • EUR euro 4,4574 +0,13%  +0,60gr
  • USD dolar 3,7585 -0,34%  -1,28gr
  • GBP funt 4,8811 -0,13%  -0,63gr
  • CHF frank 4,1378 -0,08%  -0,32gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm