pieniadz.pl

Rynek e-booków na celowniku firm

środa, 14-03-2012 godz. 11:11

"Dziennik Gazeta Prawna" informuje, że coraz więcej przedsiębiorstw atakuje rynek książek elektronicznych, aby przygotować sobie dobrą pozycję na przyszłość - czytamy na portalu Gazetaprawna.pl.
Gazeta zaznacza, że w Polsce rynek książek elektronicznych znajduje się we wczesnej fazie rozwoju. Z szacunków NetPress Digital wynika, że jego wartość to od 6 do 9 milionów złotych. Z kolei firma konsultingowa PwC wyceniła go w ubiegłym roku na 10 milionów dolarów, ale jej obliczenia objęły także elektroniczne wersje podręczników. W 2012 roku PwC spodziewa się podwojenia jego wartości do 21 milionów dolarów. Tymczasem całkowitą wartość rynku książek ocenia się na 3 miliardy złotych.

Joanna Górczyńska z Domu Wydawniczego Rebis odnosząc się do obecnej sytuacji rynku e-booków oznajmiła: "I nikt specjalnie nie liczy, że to się szybko zmieni. Ale z drugiej strony wydawcy doskonale wiedzą, że kto teraz się na tym rynku nie znajdzie i nie zadba o ofertę dla klienta, to może nie dać sobie rady w momencie, gdy e-booki zaczną się masowo sprzedawać".

"Dziennik Gazeta Prawna" podkreśla, że pierwsze zmiany w konsumpcji książek już widać na polskim rynku. Obecnie dostępnych jest blisko 6,5 tysiąca tytułów w wersji elektronicznej i liczba ta systematycznie wzrasta, a do końca roku powinna przekroczyć 10 tysięcy. Wzorem jest tu rynek Stanów Zjednoczonych, gdzie w 2011 roku po raz pierwszy w swojej historii Amazon sprzedał więcej elektronicznych niż papierowych kopii książek.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Rynek e-booków na celowniku firm.

Podobne

Kursy walut 2020-08-10

+ więcej
  • EUR euro 4,4023 -0,26%  -1,16gr
  • USD dolar 3,7393 +0,24%  +0,91gr
  • GBP funt 4,8904 +0,05%  +0,26gr
  • CHF frank 4,0843 -0,03%  -0,13gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm