pieniadz.pl

Saif al-Islam - syn Kadafiego schwytany w Libii

niedziela, 20-11-2011 godz. 10:10

Saif al-Islam - syn Kadafiego schwytany w Libii
Syn obalonego przywódcy Libii Muammara Kadafiego oznajmił, że nie kontaktował się Międzynarodowym Trybunałem Karnym w sprawie możliwości dobrowolnego poddania się. Saif al-Islam został schwytany w sobotę rano przez bojowników.
Luis Moreno-Ocampo, prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego, oznajmił na początku bieżącego miesiąca, ze syn Kadafiego próbował przez pośredników dowiedzieć się, jak zostałby potraktowany, gdyby oddał się w ręce haskiego trybunału. MTK zarzuca Saifowi al-Islamowi zbrodnie ludzkości podczas tłumienia rewolty w Libii.


Komentatorzy podkreślają, że w przeciwieństwie do libijskiego wymiaru sprawiedliwości, MTK nie karze śmiercią. Wczoraj minister sprawiedliwości Muhammad al-Alagi oznajmił, że syn libijskiego dyktatora będzie sądzony za poważne przestępstwa, za które grozi egzekucja. Miał on m.in. podżegać innych do zabijania, defraudować publiczne pieniądze, stosować zbrodnie oraz rekrutować najemników.

Z relacji ukraińskiego lekarza Andrej Morokowski ze szpitala w Zintan wynika, że Saif al-Islam stracił dwa palce, ale jest w dobrym stanie fizycznym i umysłowym. Według niego, obrażenia mogły pochodzić sprzed miesiąca. W rany wdała się gangrena, niewykluczone więc, że potrzebna będzie amputacja.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Saif al-Islam - syn Kadafiego schwytany w Libii.

Podobne

Kursy walut 2020-08-07

+ więcej
  • EUR euro 4,4139 +0,09%  +0,38gr
  • USD dolar 3,7302 +0,17%  +0,62gr
  • GBP funt 4,8878 -0,27%  -1,31gr
  • CHF frank 4,0856 -0,34%  -1,40gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm