pieniadz.pl

Sondaż: PO traci poparcie

czwartek, 22-03-2012 godz. 10:10

Z najnowszego sondażu TNS OBOP przeprowadzonego dla Gazety Wyborczej wynika, że Platforma Obywatelska cieszy się poparcie 29% ankietowanych Polaków. Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 25-procentowe poparcie, a Ruch Palikota - 12%.
W porównaniu do poprzednich badań TNS OBOP z początku marca partie Donalda Tuska i Janusza Palikota uzyskały taki sam wynik. Z kolei notowania formacji Jarosława Kaczyńskiego podskoczyły o 3 punkty procentowe. Kolejne miejsca przypadły Sojuszowi Lewicy Demokratycznej (7%, spadek o 2 punkty procentowe) i Polskiemu Stronnictwu Ludowemu (5%, bez zmian w stosunku do poprzedniego sondażu).

W ankietach TNS OBOP Platforma Obywatelska systematycznie traci poparcie od czasu wyborów. Na początku bieżącego roku, gdy doszło do zamieszania z nową ustawą refundacyjną i protestach przeciwko umowie ACTA, poparcie dla ugrupowania Tuska spadło poniżej 30%. W ostatnich trzech sondażach poparcie dla PO ustabilizowało się jednak na poziomie 28-29%. Komentatorzy wraz ze spadkiem notowań ekipy rządzącej, Prawo i Sprawiedliwość coraz bardziej zbliża się do PO.

Tymczasem z marcowego sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej wynika, że gdyby do wyborów parlamentarnych doszło w połowie marca, Platforma Obywatelska uzyskałaby 29% głosów ankietowanych Polaków, którzy zadeklarowali udział w głosowaniu. Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 23% respondentów. W ławach sejmowych zasiedliby również przedstawiciele Ruchu Palikota, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Partie te zdobyłby po 8% głosów.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Sondaż: PO traci poparcie.

Podobne

Kursy walut 2024-02-29

+ więcej

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm