pieniadz.pl

Strzelanina w Sanoku - mężczyzna otworzył ogień do policjantów [AKTUALIZACJA]

piątek, 11-01-2013 godz. 10:10

Wielka akcja antyterrorystyczna prowadzona jest od kilku godzin w Sanoku, gdzie 32-letni mężczyzna otworzył ogień do policjantów, po czym zabarykadował się w mieszkaniu. Jest on jedną z osób podejrzewanych w sprawie zabójstwa 29-letniego mężczyzny i miał zostać dzisiaj zatrzymany przez policję. Jednak na widok nieoznakowanego radiowozu, oddał strzały w stronę funkcjonariuszy. Obecnie prowadzone są negocjacje z napastnikiem.
Policjanci pracujący w wydziale kryminalnym pojawili się w okolicy miejsca zamieszkania podejrzanego dzisiaj przed południem. Zakładając, że mężczyzna może być uzbrojony, nie przystępowali jednak do akcji zatrzymania, czekając na wsparcie ze strony antyterrorystów. Mimo tego, że byli w nieoznakowanym samochodzie, mężczyzna rozpoznał ich i oddał w ich kierunku strzały z broni palnej.

Od tamtej pory 32-latek jest zabarykadowany w swoim mieszkaniu. Istnieje podejrzenie, że wraz z mężczyzną, w lokalu przebywają też inne osoby, które najprawdopodobniej są jego zakładnikami. Antyterroryści wciąż prowadzą negocjacje z napastnikiem.

Jak jednak twierdzą niektórzy, w tym były dowódca jednostki specjalnej GROM, gen. Roman Polko, policyjni snajperzy powinni nastawić się na likwidację przestępcy. Jako osoba niebezpieczna, atakująca policjantów i doprowadzająca do tak poważnej akcji antyterrorystycznej, sam na siebie wydaje wyrok i nie należy podporządkowywać się jego zachowaniu.

Ze względu na duże niebezpieczeństwo, policja ewakuowała praktycznie całą okolicę, w tym znajdujące się niedaleko szkoły. Prosi się, by w miarę możliwości, mieszkańcy unikali pojawiania się w obrębie ul. Cegielnianej, znajdującej się niedaleko centrum Sanoka. To ważne tym bardziej, że po godzinach negocjacji, coraz bardziej prawdopodobne staje się rozpoczęcie szturmu na mieszkanie.

Zachowanie mężczyzny staje się dodatkową wskazówką w sprawie zabójstwa 29-latka, którego ciało znaleziono wczoraj w Międzybrodziu. Do ofiary oddano 2 strzały z broni palnej. Policja nie wyklucza, że w zdarzeniu udział brali członkowie zorganizowanej grupy przestępczej. Reakcja podejrzanego na pojawienie się policji w dużej mierze pogorszyła jego sytuację.

[AKTUALIZACJA]

Mimo kilkugodzinnych negocjacji, 32-letni podejrzany, który strzelał do policjantów, a następnie zabarykadował się w swoim mieszkaniu, nie zechciał nawiązać porozumienia z funkcjonariuszami. Rozmów nie podjęła również 17-letnia kobieta, która przebywała z nim w tym samym lokum. Jak się okazało, nie była – jak wcześniej twierdzono – ofiarą przestępcy, a osobą, która dobrowolnie chciała z nim tam pozostać.

Funkcjonariusze starali się uniknąć ostatecznego rozwiązania. Jednak, kiedy ok. godziny 1:00 w nocy zupełnie stracili kontakt z przestępcą, postanowili siłą wejść do jego mieszkania. To wtedy odkryto ciała 32-latka i jego dziewczyny. W pomieszczeniu znajdowały się również dwie sztuki broni palnej. Policja zakłada, iż w obu przypadkach śmierć nastąpiła poprzez samobójstwo, lecz sprawę bada już prokuratura.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Strzelanina w Sanoku - mężczyzna otworzył ogień do policjantów [AKTUALIZACJA].

Podobne

Kursy walut 2020-08-10

+ więcej
  • EUR euro 4,4023 -0,26%  -1,16gr
  • USD dolar 3,7393 +0,24%  +0,91gr
  • GBP funt 4,8904 +0,05%  +0,26gr
  • CHF frank 4,0843 -0,03%  -0,13gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm