pieniadz.pl

Święta w hotelu? Polakom coraz bardziej podoba się ta opcja

niedziela, 31-03-2013 godz. 15:03

Chociaż Polacy wciąż jeszcze liczą się z tradycjami, to jednak wzrasta grupa osób, które chętnie spędzają Wielkanoc poza domem, podróżując i nocując w hotelach. Dla jednych jest to ucieczka od obowiązków domowych i przed świątecznymi przygotowaniami, dla innych to możliwość lepszego wypoczynku. Pewnym jest, że taką decyzję podejmują głównie ci, którzy nie narzekają swoją sytuację materialną.
Właściciele hotelów i innych obiektów wczasowych o tej porze roku nie mogą jeszcze liczyć na tłumy turystów. Nie jest to okres urlopowy, a w dodatku, w czasie świątecznym nie pojawią się biznesmeni, którzy na co dzień przebywają w podróżach służbowych. Niemniej jednak, coraz częściej okazuje się, że Polacy postanawiają spędzić święta poza domem.

Ze względu na fakt, że tendencja do spędzania Wielkanocy w hotelach czy pensjonatach jest w naszym kraju coraz bardziej widoczna, właściciele takich obiektów starają się dodatkowo zachęcić do korzystania z ich ofert. Specjalnie na czas wielkanocny przygotowują więc wyjątkowe oferty, w których znajdują się atrakcje takie, jak choćby wspólne malowanie pisanek, biesiadowanie czy różne zabawy na Lany Poniedziałek.

Dla rodzin z dziećmi niezwykle komfortowe są te oferty, w których pod uwagę wzięte zostały atrakcje dla najmłodszych. Szczególną propozycją są te hotele, w których proponuje się usługi animatora. Dzięki takiemu rozwiązaniu, rodzice malucha mogą odpocząć w stu procentach, np. korzystając z uroków SPA. W tym czasie ich pociechy pozostają pod profesjonalną opieką.

A jednak, choć liczba osób zainteresowanych takimi wyjazdami na Wielkanoc wzrasta, to trzeba przyznać, że jest to oferta kierowana głównie do osób o dobrym statusie materialnym. Noclegi w okresie świątecznym są zwykle droższe niż w pozostałych dniach roku. Poza tym, trzeba liczyć się z kosztem wynikającym ze zwiększonej liczby atrakcji.

Jak wyliczają eksperci, trzy dni świąteczne spędzone w obiekcie o raczej wysokim, bo czterogwiazdkowym standardzie będą kosztowały rodzinę z dziećmi min. 1500-1600zł. Ci, którzy będą chcieli skorzystać z rozszerzonego pakietu usług, muszą liczyć się z jeszcze większymi wydatkami, niejednokrotnie nawet przekraczającymi 2 tysiące złotych.

Mimo niemałych cen, właściciele obiektów noclegowych przyznają, że co roku na święta przybywa do nich coraz więcej gości. Poza mniejszymi rodzinami, pojawiają się też rody wielopokoleniowe, które wynajmują po kilka pokojów po to, by móc spędzić wspólnie Wielkanoc.

Coraz większy ruch w okresie wielkanocnym można zauważyć jednak nie tylko w hotelach, ale również w tańszych obiektach noclegowych. O tym, że Polacy coraz chętniej wyjeżdżają na święta z domu, mówią właściciele schronisk górskich, pensjonatów czy prywatnych kwater. Te opcje są tańsze od hoteli, ale również powalają uniknąć przygotowań do świąt, gotowania i pieczenia, a dodatkowo, pozwalają odpocząć w naturalnym środowisku.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Święta w hotelu? Polakom coraz bardziej podoba się ta opcja.

Podobne

Kursy walut 2020-08-10

+ więcej
  • EUR euro 4,4023 -0,26%  -1,16gr
  • USD dolar 3,7393 +0,24%  +0,91gr
  • GBP funt 4,8904 +0,05%  +0,26gr
  • CHF frank 4,0843 -0,03%  -0,13gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm