pieniadz.pl

Syria nakazała Tunezji i Libii zamkniecie ambasad w Damaszku

niedziela, 12-02-2012 godz. 10:10

Baszara al-Assad
Syryjskie władze oznajmiły rządzącym Tunezją i Libią, że maja 72 godziny na zamknięcie swoich ambasad w Damaszku – poinformowały oficjalne źródła, na które powołują się serwisy The News International oraz China Daily.
Krok rządu Baszara eal-Assada został podjęty w odpowiedzin na decyzje tunezyjskich i libijskich władz, które zmierzaja do usunięcia ambasadorów Syrii ze swojego terytorium. Na początku bieżącego miesiąca Tunezja i Libia rozpoczęły procedurę dyplomatyczną, która ma na celu wydalenie syryjskich dyplomatów.

Na przestrzeni ostatniego tygodnia Stany Zjednoczone i ich sojusznicy zintensyfikowali wysiłki na rzecz izolacji Syrii. Władze tych państw twierdzą, że jest to reakcja na próby zmiażdżenia syryjskiej opozycji. Swoje przedstawicielstwo dyplomatyczne w Damaszku zamknęły Stany Zjednoczone.

W podobny sposób zamierzają postąpić państwa zrzeszone w Radzie Współpracy Zatoki Perskiej - Arabia Saudyjska, Bahrajn, Katar, Kuwejt, Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie, które chcą także wydalić ambasadorów syryjskich.

Z kolei Unia Europejska  nie uzgodniła w tej kwestii wspólnego stanowiska. Swoich ambasadorów odwołały z Syrii do tej pory Francja, Włochy, Hiszpania, Holandia, Niemcy i Wielka Brytania.

Tymczasem władze w Damaszku mogą liczyć na wsparcie z Moskwy. Rosja twierdzi, że jej stanowisko w kwestii Syrii opiera się na poszanowaniu suwerenności. Ponadto Rosjanie podpisali niedawno z Syryjczykami wyceniana na 4 miliardy dolarów kontrakt, w ramach którego dostarczą sprzęt wojskowy dla armii tego bliskowschodniego kraju.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Syria nakazała Tunezji i Libii zamkniecie ambasad w Damaszku.

Podobne

Kursy walut 2020-08-10

+ więcej
  • EUR euro 4,4023 -0,26%  -1,16gr
  • USD dolar 3,7393 +0,24%  +0,91gr
  • GBP funt 4,8904 +0,05%  +0,26gr
  • CHF frank 4,0843 -0,03%  -0,13gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm