pieniadz.pl

Szef Ryanaira: PLL LOT czeka bankructwo

sobota, 11-02-2012 godz. 07:07

Michael O’Leary
Michael O’Leary - szef Ryanaira - oznajmił, że nie dojdzie już do sytuacji, w której linie lotnicze co roku się zadłużają licząc, że władze wesprą je zastrzykiem gotówki. Jego zdaniem państwowe linie lotnicze, także polski LOT, skazane są na przegraną – czytamy na portalu Onet.pl, który powołuje się na Rynek Infrastruktury.
Dziennikarze zapytali O’Leary’ego o komentarz w sprawie niedawnych bankructw państwowych przewoźników lotniczy. Szef Ryanaira jako przykłady podał węgierskie linie Malev oraz hiszpańskie Spanair. Pierwsze ogłosiły bankructwo po tym jak Komisja Europejska oznajmiła, iż wsparcie finansowe ze strony rządu Węgier było nielegalne i przewoźnik musiał je zwrócić. Drugie ogłosiły niewypłacalność po tym jak okazało się, że władze Katalonii, które były częściowym udziałowcem, nie zamierzają dłużej dotować nierentowne przedsięwzięcie.

Według szefa Ryanaira w podobny sposób skończy PLL LOT, który częściowo należy do Skarbu Państwa. Dodatkowo O’Leary niechętnie odniósł się do polskiego portu lotniczego Chopin Airport. Jego negatywne nastawienie do tego lotniska powodowane jest m.in. dyktowanymi przez nie wysokimi cenami oraz nieprzyjaznym podejściem do przewoźników, przede wszystkim tanich linii. 

Ryanair to irlandzkie linie lotnicze, które są największym w Europie tanim przewoźnikiem. Spółka powstała w 1985 roku za sprawą Tony'ego Ryana i jego dzieci. Pierwsze połączenie z irlandzkiego miasta Waterford do Londyn-Gatwick uruchomiono w lipcu 1985 roku. Obecnie Ryanair przewozi około 55 mln pasażerów rocznie na blisko 800 trasach w ponad 20 krajach Starego Kontynentu. W Polsce irlandzki przewoźnik obecny jest o marca 2005 roku.

Dodaj komentarz

Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się
zarejestrować lub .

Komentarze:

Brak komentarzy do Szef Ryanaira: PLL LOT czeka bankructwo.

Podobne

Kursy walut 2020-08-07

+ więcej
  • EUR euro 4,4139 +0,09%  +0,38gr
  • USD dolar 3,7302 +0,17%  +0,62gr
  • GBP funt 4,8878 -0,27%  -1,31gr
  • CHF frank 4,0856 -0,34%  -1,40gr

www.Autodoc.pl

Produkty finansowe na skróty:

Konta: Konta osobiste Konta młodzieżowe Konta firmowe Konta walutowe
Kredyty: Kredyty gotówkowe Kredyty mieszkaniowe Kredyty z dopłatą Kredyty dla firm